4688
post-template-default,single,single-post,postid-4688,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Co słychać w Short tracku?

Trener Łukasz Fabjański na swoim profilu Facebook’owym napisał:

Zawodnicy sekcji shorttrackowej AZS-u Opole w ten weekend ścigali się na nowej hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Oprócz życiówek przywieźliśmy też kilkanaście medali, w tym złote. W kategorii najmłodszych juniorek F – Magdalena Głowacka wywalczyła 3 złote medale – na dystansie 222 m., 333 m. oraz 500 m. W tej samej kategorii chłopców Filip Hyjek zdobył 3 srebrne medale na 222, 333 i 500 m. Oboje poprawili swoje rekordy życiowe.

W kategorii juniorów E – 3 w klasyfikacji ogólnej był Bartek Dębiński. Poprawił życiówki na 222 i 333 m oraz zdobył brąz na 500 m, na 222 i 333 m srebrne medale. (…)

W kategorii juniorek D w klasyfikacji ogólnej drugi raz z rzędu wygrała Oliwia Szeler. Była 1 na 500 m. i 2 na 777 m. z życiówkami na obu dystansach. W kategorii juniorów D zwyciężył Marek Gierczak. Przejechał życiowo każdy dystans. Był 3 na 1000 m., 1 na 500 m. i 3 na 777 m. (…)

W kategorii seniorów Mateusz Krzemiński zajął w wieloboju 4 miejsce. Zdobył brązowy medal na 1500 m, na 500 m. był na pechowym 4 miejscu, a 1000 m . po dyskwalifikacji zakończył n 8 pozycji. Sebastian Hydzik zajął 8 miejsce na 500 m.

Wśród seniorek niespodziankę sprawiła najmłodsza w stawce 14 letnia Madzia Zych. Zdobyła bowiem brązowy medal na swoim koronnym dystansie 500 m. Na 1500 m. była 8, co dało jej 5 miejsce w wieloboju. Na 1500 m. bardzo dobry przejazd zaliczyła Magda Wilga zajmując 5 miejsce w finale, a Wiktoria Tkaczuk była 8.

Kolejne klubowe zawody to zawody finałowe w Gdańsku 10-11.03.2018 r. – oczywiście Nas tam nie zabraknie.

Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych zawodników! Gratulujemy i trzymamy kciuki by wszyscy kiedyś odnaleźli się – tak jak ich koleżanka – na torze olimpijskim. No właśnie, a co dobrego u Magdaleny Warakomskiej?

Magdalena Warakomska, KU AZS Politechnika Opolska, awansowała do ćwierćfinału biegu na 1000 metrów!

Nasza zawodniczka była druga w swoim biegu. Jedna z zawodniczek, Brytyjka Ellis Christie, została zdyskwalifikowana, dlatego Madzia wskoczyła na drugą lokatę. nie obyło się bez wielkich emocji kibiców, a także fenomenalnej decyzji sędziów, którzy postanowili dokładniej przyjrzeć się startowi i rywalizacji dwóch zawodniczek. Na jednym z wirażów Brytyjka popchnęła Magdę, za co została niezwłocznie zdyskwalifikowana! Jak widać, Magda potrafi sobie świetnie radzić nawet w tak niesprzyjających warunkach. Pokazała klasę i wskoczyła na podium w swoim biegu.

Finały tego biegu będziemy mogli oglądać już w najbliższy czwartek!

Niestety, na dystansie 1500 metrów (17.02.2018 r.) Magdalena była 4, a awans do półfinałów tego dystansu dawała pierwsza trójka, której niestety – nie udało się dogonić.