AZS Opole | GALA SPORTU AKADEMICKIEGO
3653
page-template-default,page,page-id-3653,page-parent,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

UWAGA!
Wszystkich uczestników Gali Sportu Akademickiego zapraszamy serdecznie
do biura Gali celem zarejestrowania się.
Biuro będzie się mieścić w hotelu De Silva (Ul. Powolnego 10) w godzinach 9.00 – 15.00.

INFORMACJE OGÓLNE

KOLEŻANKI I KOLEDZY

19 października 2017 roku (czwartek) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędzie się kolejna Gala Sportu Akademickiego. To wyjątkowe wydarzenie podsumowujące sukcesy sportowe i organizacyjne Akademickiego Związku Sportowego w minionym roku akademickim. W programie uroczystości zaplanowane jest wręczenie nagród za Akademickie Mistrzostwa Polski 2016/2017, wyróżnienie najlepszych uczelni oraz zawodników AZS a także medalistów Uniwersjady. Gala Sportu Akademickiego to również oficjalna inauguracja sportowego roku akademickiego 2017/2018. W tym roku organizatorem Gali na zlecenie Zarządu Głównego AZS jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Opolskiej. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej 158 w Opolu. Galę uświetni kilku ciekawych gości, a tajemnice stopniowo odkrywać będziemy na profilu facebookowym Gali. Po części oficjalnej zapraszamy na dobrą zabawę do białego rana.


Gala Sportu Akademickiego zostanie poprzedzona posiedzeniami ciał statutowych AZS (Rady Upowszechniania Kultury Fizycznej, Rady Sportu, Rady Ekonomicznej, Rady Organizacyjnej, Rady Rozwoju oraz Zarządu Głównego AZS), na które równie serdecznie zapraszamy. Patronat nad Galą objął Marszałek Województwa Opolskiego oraz Prezydent Miasta Opola, a Gala jest jednym z wydarzeń uświetniających obchody 800-lecia lokacji Opola. Uczestnicy wydarzeń zostaną zakwaterowani w dwóch położonych obok siebie hotelach (Hotel de Silva ul. Powolnego i Hotel Mercure ul. Krakowska). Oba hotele położone są w odległości 50-150 m od Dworca Głównego PKP, zalecamy więc przyjazd do Opola koleją. W hotelach zorganizowane będzie także biuro Gali, odbędą się wszystkie spotkania organizacyjne oraz zapewnione zostanie wyżywienie (od obiadu w czwartek 19-10-2017 do śniadania w piątek 20-10-2017).

PROGRAM

19 października (czwartek):

 • Do 12.00 – przyjazd uczestników
 • 12.00-14.00 – konferencja „Sport i wychowanie fizyczne w szkole wyższej”
 • 14.30 – obiad
 • 16.00 – przejazd do CWK
 • 17.00 – Gala

20 października (piątek):

 • 7.00-10.00 – śniadanie
 • 9.00 – 11.00 – otwarte posiedzenia Rad
WARUNKI UDZIAŁU, PŁATNOŚCI, ZGŁOSZENIA

Odpłatność za udział w Gali Sportu Akademickiego wynosi:

 • 100 PLN (brutto) za osobę w przypadku członków ciał statutowych AZS: Zarząd Główny AZS, Główna Komisja Rewizyjna, Główny Sąd Koleżeński,
 • 200 PLN (brutto) za osobę w przypadku przedstawicieli Organizacji Środowiskowych AZS i Klubów uczelnianych / sportowych AZS (100 PLN brutto wyłącznie w przypadku osób z Opola nie korzystających z noclegów). W tej cenie dopuszczamy dwie osoby z jednego Klubu Uczelnianego /Organizacji Środowiskowej. Za każdą kolejną osobę odpłatność wynosi 300 PLN (brutto).
 • 300 PLN (brutto) za osobę w przypadku przedstawicieli Studiów Wychowania Fizycznego i Sportu (150 PLN brutto wyłącznie w przypadku osób z Opola nie korzystających z noclegów)

W ramach opłaty zapewniamy pobyt (pokój 2-osobowy), wyżywienie, materiały okolicznościowe i uczestnictwo w programie Gali. Istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym za dodatkową opłatą w wysokości 100 PLN brutto za nocleg.


W celu dokonania zgłoszenia na Galę należy do dnia 10 października 2017 r. (wtorek):

 • wypełnić formularz zgłoszeniowy, zaznaczając w nim wszystkie niezbędne opcje i podając dane do faktury,
 • dokonać opłaty wynikającej z wybranej opcji, przelewem na konto AZS Politechniki Opolskiej: 97 1090 2138 0000 0001 1971 8552.

Podczas Gali kontynuować będziemy akcję rozpoczętą na Uniwersjadzie w Taipei. Wspieramy Anię Płoszyńską, która na obozie sportowym spadła z wysokości i złamała kręgosłup. Ta tragedia nie zatrzymała jej w dążeniu do realizacji celów. Została II wicemiss Polski na wózkach, a właśnie rozpoczyna studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Przed urazem zdobyła złoto Mistrzostw Polski i Europy w karate. Teraz walczy by ponownie stanąć na nogi. Na Gali będzie możliwość wpłacenia środków na kosztowną operację, ale jak widzicie na stronie (tutaj) zbiórka przekroczyła już połowę. Nie trzeba czekać do Gali, bo można wpłacić już dzisiaj i w swoim środowisko promować tę akcję. Czynimy starania by na Gali pojawiła się także Ania we własnej osobie.