AZS Opole | Opolscy kanadyjkarze z dwoma medalami Mistrzostw Europy
5095
post-template-default,single,single-post,postid-5095,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Opolscy kanadyjkarze z dwoma medalami Mistrzostw Europy

Zawodnicy kajakowej sekcji AZS-u Politechniki Opolskiej – Karolina Markiewicz, Piotr Kuleta oraz Arsen Śliwiński podczas Mistrzostw Europy w kajakarstwie w Belgradzie wywalczyli 2 brązowe medale oraz 6 i 7 miejsce.

Od lewej Arsen Śliwiński, Michał Łubniewski, trener Michał Śliwiński, Marcin Grzybowski, Wiktor Głuznow,

Podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych 08-10.06.2018 r w Belgradzie (Serbia) na podium dwukrotnie stawał Arsen Śliwiński, który zdobył dwa brązowe medale. Pierwszy w wyścigu czwórek kanadyjek na dystansie 500 metrów, w którym zwyciężyła osada reprezentacji Rosji z czasem 1 minuta 29 sekund, a druga na mecie zameldowała się osada z Ukrainy z czasem 1 minuta 30 sekund. Polacy w składzie Arsen Śliwiński, Marcin Grzybowski, Michał Łubniewski i Wiktor Głazunow byli wolniejsi od triumfatorów o 2 sekundy. Drugi z medali Arsen zdobył w konkurencji dwójek kanadyjek na dystansie 200 metrów płynąc wraz z Michałem Łubniewskim. W wyścigu tym wygrali Rosjanie Alexander Kovalenko, Ivan Sthyl z czasem 35,919 sekund, drudzy byli Białorusini Hleb Saladukha, Dzianis Makhlai z czasem 36,139 sekundy, Polakom udało się uzyskać rezultat w postaci 36,475 sekundy.

Drugi z opolskich kanadyjkarz, nasz student Piotr Kuleta zajął 6 miejsce w olimpijskiej konkurencji jedynek kanadyjek na dystansie 1000 metrów. Wyścig wygrał Czech Martin Fuksa z czasem 3 minuty 46 sekund wyprzedzając drugiego na mecie Niemca Sebastiana Brendela o 9 setnych sekundy, trzeci był Włoch Carlo Tacchini z czasem 3 minuty 51 sekund. Kulecie do podium zabrakło zaledwie 3 sekund.

Mimo, że nie zdobyłem medalu jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku, szczególnie że było to w konkurencji olimpijskiej. Do igrzysk olimpijskich w Tokio wbrew pozorom nie zostało wcale tak wiele czasu , w przyszłym roku będzie walka o kwalifikacje a rok później już główna impreza. Nie ukrywam, że chcę kolejny raz wystartować na igrzyskach olimpijskich, dlatego w tym roku postawiłem na starty w jedynce na 1000 metrów. Ten rok to dobra okazja by sprawdzić się z najlepszymi na świecie i właściwie przygotować do walki o kwalifikację na igrzyska w Tokio. W tym sezonie przede mną i Arsenem jeszcze starty w Regatach Eliminacyjnych Seniorów, Mistrzostwach Polski i finalnie na tegorocznych Mistrzostwach Świata – podsumowuje Piotr Kuleta.

Na Mistrzostwach Europy w Belgradzie świetnie zaprezentowała się też kajakarka opolskiego AZS-u, Karolina Markiewicz, która zajęła 7 miejsce w kajakowych jedynkach na 1000 metrów. W jej finale wygrała Niemka Nina Krankemann z czasem 3 minuty 57 sekund, druga na mecie była Węgierka Tamara Takacs, która przegrała złoto o zaledwie 3 setne sekundy, a trzecia dopłynęła Szwedka Karin Johansson z czasem 4 minuty i 2 sekundy. Karolinie do medalu zabrakło 7 sekund.

autor: Dawid Kuleta.