AZS Opole | Porażka, zwycięstwo, rekord Polski i kolokwium – podsumowanie sportowego weekendu
3836
post-template-default,single,single-post,postid-3836,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

KOSZYKÓWKA

Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała na wyjeździe Pleszew. Drużynowa gra i spokój na parkiecie pozwoliły naszym zawodnikom dominować przez 3 z 4 kwart. Groźnie zrobiło się w trzeciej kwarcie, która dla gospodarzy zakończyła się wynikiem 28:12. W czwartej kwarcie nasi koszykarze odzyskali prowadzenie, które utrzymało się już do końca meczu. Dla drużyny najwięcej punktów zdobyli: Barycz 21, Leszczyński 14, Chmielarz 12.

Zapraszamy do przeczytania obszerniejszej relacji z meczu na stronie koszykarzy Weegree.

SHORT TRACK

Magdalena Warakomska jest w życiowej formie. Dziś tylko kilka setnych sekundy zabrakło jej do awansu do półfinału pucharu świata w Drodrechcie. Na dystansie 1000 m Warakomska zakończyła ćwierćfinał na 3 miejscu, a rywalizację na 1000 m kończy na 12 pozycji, na 70 startujących, najlepszych zawodniczek Świata.

Najważniejszy jest czas tego przejazdu – 1:30.288 – NOWY REKORD POLSKI

Szczególne gratulacje należą się trenerce Annie Łakanovej-Jakubowskiej, która jeszcze przed wyjazdem spodziewała się dobrego startu swojej zawodniczki i jej przeczucie się sprawdziło. Magda walczy jak równa z równymi, a startują tutaj najlepsze zawodniczki na Świecie, z którymi będzie się ścigać także w Korei podczas Igrzysk. – komentuje pan Łukasz Fabiański.

SIATKÓWKA

Klęska siatkarzy AZS Politechniki Opolskiej Cementowni Odra S.A. na wyjeździe jest już drugą przegrana pod rząd (wcześniejszy mecz z AT JW Żory 3:0). Chłopaki w trzech setach zostali pokonani przez II zespół BBTS Bielsko-Białej.

Ostatni set był przeplatanką akcji dobrych i kolejnych błędów własnych. Nasi zawodnicy momentalnie tracili kilka punktów, następnie je odrabiali. Ponownie to BBTS Bielsko-Biała w końcówce seta posiadał większy dorobek punktowy, a akademikom nie udało się dogonić rywala i przedłużyć swojej szansy w meczu. – komentuje Mateusz Berlik, kierownik i media manager Klubu.

Kolejny mecz już w najbliższą środę, tym razem jako gospodarze w hali przy DS Sokrates (ul. Małopolska 22). Przeciwnikiem będzie SK Górnik Radlin. Być może pewność miejsca i doping kibiców pozwolą na odwrócenie złej passy i wygranie meczu.

KARATE

Mistrzyni Świata w karate studiująca na Politechnice Opolskiej, Natalia Szponder, startowała dziś na zawodach w Austrii, gdzie w Karate 1 zdobyła 9. miejsce.

9. miejsce wywalczyłam. Tak się cieszę bo to mój największy sukces na tego typu zawodach! Miałam w konkurencji około 100 zawodniczek i stoczyłam 4 walki. Jedną z nich przegrałam werdyktem sędziowskim, dlatego czuję duży niedosyt – komentuje Natalia i szczęśliwa wraca już do Polski. Od jutra zajęcia, a Natalia rozpoczyna tydzień kolokwium!