AZS Opole | Ścianka wspinaczkowa obok Politechniki
3742
post-template-default,single,single-post,postid-3742,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Ścianka wspinaczkowa obok Politechniki

Wniosek został zaopiniowany pozytywnie przez Komisję Budżetu Obywatelskiego Miasta Opole. Jednak aby projekt mógł być zrealizowany, potrzebujemy podpisów. Głosowanie startuje już 16 października

 

Projekt budowy ścianki zrobiła dla nas firma MONOLIT, ta sama która wybudowała ściankę wykorzystaną m.in. podczas Akademickich Mistrzostw Europy we Wspinaczce sportowej, które odbyły się w 2015 roku w Katowicach. Wniosek dotyczący atrakcji został pozytywnie zaopiniowany (Nr 67/18) przez Komisję Urzędu Miasta Opole. Ścianka o powierzchni ok. 200 m² miałaby powstać koło basenu Wodna Nuta na ul. Prószkowskiej 96. Na tej samej ulicy mieści się Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, dla studentów której ścianka byłaby dużą atrakcją. Jednak nie tylko studenci mogliby na tym skorzystać. Uczniowie szkół z terenu Miasta Opole mieliby możliwość uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego w tym nowym otoczeniu, co byłoby dla nich nie lada wyzwaniem i dużym przeżyciem.

     

Planowane umiejscowienie ścianki, zdjęcia z Google Maps

 

Apel do obywateli Opola

Zadanie zostało zakwalifikowane do dużych i opiewa na sumę pół miliona złotych. Do Budżetu Obywatelskiego pozytywnie zaopiniowane zostały 143 wnioski i tyleż zostanie poddanych głosowaniu, które odbędzie się drogą elektroniczną w dniach 16-22 października 2017 roku. Głosować może każdy mieszkaniec Opola, o ile ukończył 16 lat. Istotny jest adres zamieszkania mieszkańca, który swoim podpisem potwierdza adres zamieszkania, nie jest istotny meldunek jak mówi regulamin głosowania. Śledźcie nasz profil na Facebooku by być na bieżąco.

Ścianka byłaby doskonałym sposobem na spędzenie czasu wolnego oraz przede wszystkim – jak to w AZS – na rozwijanie (nowej?) pasji. Już teraz liczymy na Wasze głosy!