AZS Opole | Short track zmiata Europejską konkurencję
4778
post-template-default,single,single-post,postid-4778,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Short track zmiata Europejską konkurencję

Short-track’iści trenujący na KU AZS Politechnika Opolska w miniony weekend występowali na Mistrzostwach Europy Juniorów w łotewskim Ventsplis. Przepiękne zakończenie sezonu!

Mateusz Krzemiński zdobywa tytuł Mistrza Europy na 1500 m (juniorzy kat. C). Jednak na tym trofeum się nie kończy. Kolejny złoty medal dla Mateusza na Pucharze Europy Juniorów został przyznany za zajęcie 1 miejsca na dystansie 500 i 1000 metrów! Zdolny Short-track’ista zostaje nowym Mistrzem Europy Młodzików 2018. Wygrywa jako jedyny w stawce wszystkie dystanse i zdobywa Puchar Europy w wieloboju.

W swoim finałowym biegu na 1500 metrów Kuba Bielecki (Juvenia Białystok) po upadku zajmuje pechowe 4 miejsce. Podobnie Madzia Zych w finale na 1500 metrów także zajęła 4 miejsce i także przydarzył się Jej na upadek (podobnie jak u Kuby).

Nasza dzielna Zawodniczka bardzo szybko się podniosła. Madzia Zych na dystansie 500 metrów zajęła 2 miejsce zostając tym samym wicemistrzynią Europy w Short tracku. Do Polski wraca z pięknym, srebrnym medalem. Warto dodać, że była najmłodszą uczestniczką w stawce. Upadek w jednym z biegów chyba tylko dodał Jej siły i odwagi, bo w kolejnym biegu (na 1000 metrów) ponownie została Wicemistrzynią Europy Juniorów. Kolejne podium dla Polski!

Patrycja Markiewicz (Juvenia Białystok) trenująca pod okiem dr Anny Lukanovej-Jakubowskiej podczas Mistrzostw zajęła drugie miejsce na 500 m. Kolejny swój start – na 1000 metrów – ukończyła z brązowym medalem. W sumie zdobywa dwa trofea w Pucharze Europy.

Kiedy Trenerzy – Anna Lukanowa-Jakubowska i Łukasz Fabjański (był obecny na Mistrzostwach) – myśleli, że już nic więcej ich nie zaskoczy, otrzymali od swoich podopiecznych kolejną niespodziankę. Reprezentacja Polski w składzie:

• Madzia Zych
  • Wika Tkaczuk
  • Patrycja Markiewicz (Juvenia Białystok)
  • Topolska Gabriela

sięga po brązowy medal w sztafecie na 3000 m. III miejsce było wisienką na torcie tych Mistrzostw.

Ogromne gratulacje dla całej Ekipy! Czy tylko my mamy wrażenie, że Oni przy tym naprawdę świetnie się bawią? 😉