4395
post-template-default,single,single-post,postid-4395,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

sPOrtowe podsumowanie tygodnia

Co wydarzyło się podczas 24 godzin nieprzerwanych dyscyplin sportowych? Zobaczcie sami! Bawiliśmy się przednio 😉

W V Opolskiej Dobie Sportu udział wzięło blisko 500 uczestników. Największą popularnością jak co roku cieszyły się sporty zespołowe. Łącznie przy imprezie pracowało 21 osób (organizatorzy, wolontariusze, trenerzy i sędziowie).

Na naszej stronie Facebook’owej dostępna jest galeria zdjęć z tego wydarzenia. Gorąco zachęcamy do jej przeglądania i odnajdywania się na zdjęciach.

Nasza Doba trwała 27 h, ale praca przy wydarzeniu znacznie dłużej. Jak po każdej edycji ODS wyciągamy wnioski, aby ulepszyć to co nie poszło po naszej myśli i powielać to co wypaliło. Wszystko po to aby z roku na rok impreza miała lepszy odbiór. Mamy nadzieję, że mimo wszystko dobrze się bawiliście. Do zobaczenia za rok! – komentuje główny organizator Opolskiej Doby Sportu, Bartłomiej Konieczny.

To Wy tworzycie Opolską Dobę Sportu. Do zobaczenia w przyszłym roku Sportowcy! 🙂

KOLEJNA PRZEGRANA SIATKARZY AZS PO

W minioną sobotę, gospodarze opolscy przyjęli na swojej hali przy DS Sokrates Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Był to pierwszy mecz drugiej rundy – rewanżowej. Niestety, walka – mimo jednego seta wygranego – skończyła się kolejną porażką akademików z Opola.

Drugi set, wygrany, był przebudzeniem się siatkarzy AZS PO. Rozbili szeregi rywala skuteczną zagrywką oraz blokiem. AT JW nie umieli się odnaleźć w tym secie, a w kibicach obudziła się wielka nadzieja na odmianę… Niestety, kolejny set był przegrany, tak jak i następny. W czterech setach Akademia Talentów pokonała opolan 1:3.

Więcej o całym meczu można przeczytać w relacji Mateusza Berlika.

Czy wiecie, że… w drużynie naszych siatkarzy zmienił się skład? Od ostatniego meczu dołączył do nich Maciej Mata, który świetnie radził sobie w zeszłym sezonie. Cieszymy się, że zasili szeregi siatkarzy — może w końcu zaczną wygrywać?

AZS Politechnika Opolska – AT Jastrzębskiego Węgla Żory 1:3
(26:28; 25:14; 20:25; 19:25)

KOSZYKARZE WEEGREE IDĄ JAK BURZA

W niedzielę na Hali Politechniki Opolskiej odbywało się ostatnie starcie pierwszej rundy zasadniczej PZ Kosza. Na początku nie zapowiadało się aż tak kolorowo. Pomimo, iż SMK Lubin zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ligowej, wygrali oni pierwszą kwartę

Najwięcej punktów zanotował Piotr Suda (#15), dla którego był to jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Świetny występ zanotował także Damian Orębski (#16), który zanotował w tym spotkaniu 3 kosze za trzy punkty (w tym cztery oddane).

Mecz skończył się przykrym incydentem. Przemysław Majka (#18) skręcił kostkę. Jego agresywna gra w ataku skutkowała 3 faulami w ataku oraz prześwietleniem rentgenowskim. Przemek, szybkiego powrotu do zdrowia i na parkiety PO!

Aktualnie Koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska zajmują 3 miejsce w tabeli ligowej. Więcej o meczu można przeczytać w relacji Piotra Jankowskiego.

Weegree AZS Politechnika Opolska 88:48 SMK Lubin

(14:16, 27:5, 24:14, 23:13)

ZIMOWE PÓŁKOLONIE Z AZS PO!

Już po raz drugi oferujemy Państwa Dzieciom, które ferie spędzają w mieście, udział w sportowych półkoloniach z AZS PO. Półkolonia to 2 turnusy 5-dniowe w godzinach 7:00-16:00. Półkolonie w czasie zimowych ferii będą się odbywały w kilku dyscyplinach. W programie półkolonii znajdą się zajęcia z pięciu dyscyplin, każdego kolejnego dnia inny sport:

• koszykówka
  • siatkówka
  • pływanie
  • rolkarstwo
  • lekka atletyka

Udział w półkoloniach jest odpłatny, jeden turnus kosztuje 260 zł (brutto). W koszt uczestnictwa wliczone jest II śniadanie, obiad, opieka pedagogiczna, ubezpieczenie NNW.

Terminy turnusów:
I turnus: 15-19.01.2018
II turnus: 22-26.01.2018

Aby zapisać dziecko należy postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na stronie Półkolonii. Dalsze informacje są przekazywane droga mailową po zarejestrowaniu.

UWAGA!

Liczba miejsc na każdy turnus jest ograniczona. O tym, czy dziecko zostanie przyjęte na półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy są już otwarte!

Val di Sole, już niedługo…

Jeśli jeszcze nie widzieliście naszego filmiku promującego narty z AZS PO, koniecznie go obejrzyjcie! Jest naprawdę wart poświęcenia 3 minut swojego czasu. Przepiękne krajobrazy, narty, deska, śnieg, słońce i znajomi – muzyka utkwi Wam w głowie na długo!