post-template-default,single,single-post,postid-4417,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

sPOrtowe Podsumowanie Tygodnia

Kolejne zwycięstwo Koszykarzy, ZASKAKUJĄCA wygrana… Siatkarzy!

KOSZYKÓWKA

CZWARTEK, mecz z Exact Systems Śląsk Wrocław

Wierzyliście, że Koszykarzom Weegree AZS Politechniki Opolskiej uda się zrewanżować za porażkę, którą zafundowali naszym Wrocławianie (74:85)? I to w pierwszym meczu na własnej hali – Okrąglaku. My nie mieliśmy co do tego najmniejszych możliwości. Początek pierwszej kwarty był dość wyrównany (przegrana 27:22), jednak w kolejnych minutach spokojnie AZS-iacy utrzymywali prowadzenie kilku- kilkunasto punktowe. Wojciech Leszczyński znów “odpalił” i pokazał na co Go stać – mogliśmy podziwiać “Leszcza” z zeszłego sezonu.

Mecz zakończył się wynikiem 73:86, a więc Weegree wywalczyło 2 punkty więcej i odrobili stratę punktową z porażki.

Leszczyński 22 pkt (#10), Barycz 20 pkt (#21), Cichoń 11 pkt (#14)

Więcej o meczu można przeczytać z relacji Piotra Jankowskiego TUTAJ.

NIEDZIELA, mecz z Roben Gimbasket Wrocław

Już jedna wygrana na rozpoczęcie sezonu 2. ligi koszykówki z Roben Gimbasketem Wrocław była faktem. Zdecydowane prowadzenie naszych akademików, nie było już takie proste jak za pierwszym razem. Różnica punktowa w wyniku końcowym wynosiła tym razem nie pięćdziesiąt-pare oczek, a kilkanaście, dokładnie 18.

Kibice dopisali, siedzenia na Hali sportowej Politechniki Opolskiej były pełne. Meczowi jak zwykle towarzyszył rzut do kosza z połowy boiska. Jednak tym razem nikomu nie udało się trafić za okrągły tysiąc złotych.

Barycz 27 pkt (#21), Leszczyński 21 pkt (#10), Bartkowiak 17 pkt (#5)

Imprezie towarzyszyło wydarzenie zainicjowane przez Wojciecha Leszczyńskiego – zbieranie pluszaków dla szpitala. Jak widzicie, dzięki pomocy Opolan, udało się uzbierać ogromną ilość misiów! Dzieci ze szpitala mogą być zachwycone takim małym gestem, więc z całego serca dziękujemy Wam za zaangażowanie w akcje.

Więcej o meczu można przeczytać na oficjalnej stronie Koszykarzy Weegree AZS PO.

SIATKÓWKA

Na koniec wisienka na torcie. Siatkarzom AZS Politechniki Opolskiej Cementowni Odra S.A. udało się wygrać, po długiej serii przegranych.

Mecz 13. kolejki II ligi mężczyzn PZPS był jednocześnie ostatnim meczem akademików w roku 2017. Tym razem na swoim parkiecie AZS podejmował drużynę BBTS II Bielsko-Biała. Rezerwy plus ligowego zespołu z Bielska radzą sobie w tym sezonie ze zmiennym szczęściem, jednak plasują się w tabeli wyżej aniżeli nasza drużyna. Mecz pierwszej rundy rozegrany w Bielsku zakończył się dla akademików sromotną porażką 3:0, między innymi z tego powodu opolanie zmotywowani byli podwójnie. – pisze w relacji z meczu Mateusz Berlik, media manager zespołu.

Pierwszy set akademików z Opola był kawałkiem naprawdę dobrej siatkówki w ich wykonaniu. Praktycznie przez cały czas prowadzili oni dwoma-trzema punktami, ciągle kontrolując grę rywala. Czy po pierwszym secie wygranym poczuli się zbyt pewnie? To raczej BBTS spiął się mocniej po przegraniu pierwszego seta, czego raczej nie było w ich scenariuszu. Walka punkt za punkt, set za set toczyła się aż do samego końca.

W tie-breaku walka znów była bardzo wyrównana. BBTS dwukrotnie miał szansę na zakończenie seta na swoją korzyść i wywiezienie z Opola dwóch punktów, jednak będący o włos od wygranej opolanie nie zamierzali odpuścić tej szansy – i tego nie zrobili!

AZS Politechnika Opolska – BBTS Bielsko-Biała II 3:2
(25:20; 21:25; 25:19; 23:25; 17:15)

Kolejny mecz w Opolu już 13 stycznia 2018, w hali Domu Studenta „Sokrates” podejmiemy zespół z Kęt. Może im tym razem, dzięki waleczności i głośnemy wsparciu kibiców <3 uda im się zrewanżować? 🙂

Przed naszymi Siatkarzami aż 19 dni przerwy do następnego meczu, co oczywiście nie znaczy, że będą zbyt długo odpoczywać. Jednak już teraz życzymy wszystkim naszym sportowcom, aby czas Świąt Bożego Narodzenia był spokojny i rodzinny. Ogromna część pracy za Wami! Nabierajcie siły na kolejne miesiące.