AZS Opole | Trzy medale na Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkoatletyce
3610
post-template-default,single,single-post,postid-3610,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Trzy medale na Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkoatletyce

Trzy medale na Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkoatletyce

W dniach 21-23 lipca w Białymstoku odbyły się 93 Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Klub uczelniany AZS reprezentowało 10 zawodników (4 K i 6 M). W piątek jako pierwsza wystartowała Magdalena Sobek, która w pierwszej serii eliminacyjnej biegu na 400m ppł zajęła czwarte miejsce z czasem 60.82s. Niestety ten wynik nie pozwolił jej awansować do sobotniego finału. Ta sztuka udała się Mireli Kujawie, która biegła w trzeciej serii i awans do finału dał jej czas 58.96s. W sesji wieczornej jako pierwszy, w blokach startowych stanął Hubert Olczyk. Rywalizował w eliminacjach 400m, gdzie w silnie obsadzonej, pierwszej serii zajął piąte miejsce z czasem 48.48s (15 miejsce w rankingu). Jako ostatni tego dnia w konkursie trójskoku wystąpił Patryk Komar. Skoczkowie zmagali się z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi – przed rozpoczęciem rozgrzewki zaczął padać deszcz i spadła temperatura. Konkurs, rozgrywany wieczorem bardzo się wydłużał, liczne przerwy spowodowane koniecznością osuszania rozbiegu i kilka awarii prądu miały wpływ na wyniki zawodników. Na szczęście licznie zgromadzona publiczność, gorącym dopingiem pomagała wszystkim uczestnikom. Patryk zajął 5 miejsce, skacząc na odległość 15.05m w trzeciej próbie.

Drugiego dnia Mistrzostw mieliśmy dwie okazje do świętowania. Rywalizację rozpoczął Rafał Ciszewski, który zajął siódme miejsce w konkursie rzutu młotem uzyskując 55.52m. W trakcie rywalizacji młociarzy, w finale biegu na 400m ppł ósme miejsce zajęła Mirela Kujawa (61.21s). Kolejną konkurencją był skok wzwyż, w którym startowała Paulina Wal. Nasza zawodniczka w tym sezonie regularnie skakała 178cm. Tym razem ten wynik dał jej brązowy medal ex aequo z Anetą Rydz (RLTL ZTE Radom). Przypomnijmy, że Paulina swoją karierę sportową zaczynała jako wieloboistka, zdobywając medale Mistrzostw Polski, a jej najsilniejszymi konkurencjami był bieg przez płotki i skok wzwyż. Rozgrzewający się w kole do rzutu dyskiem Bartłomiej Stój, miał na pewno w pamięci swój słabszy występ na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Przystępując do rywalizacji z tak utytułowanymi sportowcami jak Piotr Małachowski i Robert Urbanek chciał udowodnić swoją siłę. Udało mu się to i z najlepszym rezultatem w sezonie 61.41m wywalczył brązowy medal, drugi tego dnia dla naszego klubu.

W niedzielę, ostatniego dnia mistrzostw, wystąpiła trójka naszych zawodników. W biegu na 100m ppł wystartowała Katarzyna Siewruk, która zajmując trzecie miejsce w swojej serii (14.23s) awansowała bezpośrednio do finału. W biegu medalowym, nasza zawodniczka zajęła ósme miejsce z nieco słabszym niż w eliminacjach czasie 14.37s. Jako ostatni do rywalizacji na skoczni wzwyż przystąpili Konrad Owczarek i Wojciech Theiner. Pech chciał, że w czasie rozgrzewki Konradowi odezwała się ponownie kontuzja ścięgna Achillesa i nie mógł przez to przystąpić do konkursu. Wojciech, który na trzech ostatnich mistrzostwach stawał na podium miał apetyt na złoto. Niestety, również tym razem lepszy okazał się jego największy konkurent Sylwester Bednarek. Wojciech zdobył srebrny medal, pokonując poprzeczkę na wysokości 2.22m. Ten sam bilans wysokości i zrzutek w konkursie miał Norbert Kobielski, który w ten sposób wywalczył  ex aequo drugie miejsce z Wojtkiem.

Trzy medale (0-1-2) uplasowały nasz klub na 26 miejscu, spośród 42 sklasyfikowanych zespołów. W rywalizacji punktowej, pokazującej całokształt siły sportowej naszego klubu zajęliśmy 13 miejsce z dorobkiem 158.5 pkt wśród 95 klubów biorących udział w mistrzostwach.

Warto jeszcze wspomnieć, że w biegu na 1500m piąte miejsce zajął student Politechniki Opolskiej Piotr Drobnik (3:45.62s SB).

DSC_7497 DSC_7527 DSC_7795