AZS Opole | 33 Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym w Opolu
5767
post-template-default,single,single-post,postid-5767,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

33 Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym w Opolu

W 2019 roku od 6 do 8 września w Opolu rozgrywane będą LOTTO 33 Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. Zawody będą rozgrywane w okolicy przystani miejskiej przy ul. Odrowążów. Organizatorem tej imprezy jest Opolski Związek Kajakowy dzięki czemu mieszkańcy Opolszczyzny będą mogli  u siebie zobaczyć maratońskie zmagania kajakarzy z całej Polski.

Od lewej Mateusz Zuchora, Mateusz Borgieł fot. Nina Jelenc Photography (Canoe Europe).

Warto wspomnieć, że tego typu zawody rozgrywane były w Opolu już dwukrotnie, bo w 2013 i 2014 roku. Wzorowa organizacja tamtych edycji sprawiła, że Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym znów zawitają w Opolu. Oprócz oglądania zmagań kajakarzy z całej Polski mieszkańcy będą mogli przede wszystkim kibicować swoim reprezentantom z Opola. Będą  nimi między innymi kanadyjkarze Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora ubiegłoroczni wicemistrzowie Europy w kategorii C-2 seniorów na 26 km.

–  Organizacja takich zawodów to duży prestiż, szczególnie że o organizację tej imprezy starało się kilka innych miast. Jeśli chodzi o samą organizację zawodów liczymy na wsparcie z Urzędu Miasta Opola, ale także z Urzędu Marszałkowskiego. Chcemy połączyć imprezę sportową 
z wydarzeniem kulinarnym zapraszając food trucki, takie połączenie z pewnością przypadnie mieszkańcom do gustu i będzie przyjemną formą spędzenia końcówki lata – mówi Jacek Skowroński prezes Opolskiego Związku Kajakowego.