AZS Opole | Short track POkazuje klasę na każdym dystansie
4730
post-template-default,single,single-post,postid-4730,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Short track POkazuje klasę na każdym dystansie

Dziś zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Młodzików oraz Finał Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Gdańsku. Zawodnicy AZS KU Politechniki Opolskiej wracają z workiem medali, życiówkami i Rekordem Polski na 777 m. Magdaleny Zych.

Młodzieżową Mistrzynią Polski na 1500 m. została Nasza Olimpijka Magda Warakomska. Na 500 m. i wieloboju zdobyła srebrne medale. Już jutro razem z trenerką Anna Lukanova-Jakubowska wylatują na Mistrzostwa Świata do Montrealu w Kanadzie.

Sebastian Patryk Hydzik został Młodzieżowym Wicemistrzem Polski na dystansach 500 m., 1000 m. oraz w wieloboju – zdobył w Gdańsku 3 srebrne medale.

Tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek od dziś należy do Magdaleny Zych. Stawała na podium 6 razy z czego 5 razy na stopniu najwyższym stopniu. Wynik jaki uzyskała w finale na 777 m. jest od dziś nowym rekordem Polski młodziczek.

Na szczególne wyróżnienie zasługują także Julia Michalska-Szeler i Aleksandra Radziszewska które wraz z Magdą Zych pokazały że drużynowo są nie do pokonania i zdobyły Mistrzostwo Polski w biegu sztafetowym.
W kategorii juniorów E świetnie spisał się Bartek Dębiński. Zdobył srebrny medal na 500 m. z nowym rekordem życiowym. Dało mu to brąz w wieloboju. W klasyfikacji generalnej OZR Bartek zajął 3 miejsce i otrzymał Puchar.
W kategorii juniorek D pewne zwycięstwo zanotowała kolejny raz z rzędu Olivia Szeler. Wygrała dystans 1000 m. a na 500 m. była 2 z nowym rekordem życiowym. Zdobyła 3 medale z czego 2 złote. Otrzymała także Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej OZR za cały sezon 2017/2018. W kategorii juniorów D świetny start zaliczył Marek Gierczak.
Stawał 3 razy na podium, zdobył w sumie 3 srebrne medale oraz Puchar za zajęcie 2 miejsca w ogólnej klasyfikacji OZR za cały sezon. Poprawił także o sekundę rekord życiowy na 500 m i wynosi on od dziś 51.149 s.

W klasyfikacji Kobiet na najniższym stopniu podium stanęła Madzia Zych. Warto dodać że jest najmłodsza w stawce i rywalizowała z zawodniczkami o nawet 10 lat starszymi od siebie. Ten wynik cieszy wyjątkowo.

Szczególne gratulacje i podziękowania przesyłamy dla Naszej trenerki Anna Lukanova-Jakubowska. Liczymy że do przyszłego sezonu 2018/2019 przygotuje nas równie dobrze, a szyje zawodników AZS KU Politechniki Opolskiej będą się uginać od medali tak jak dziś.

Łukasz Fabjański

Serdeczne gratulacje dla naszej kadry PO! 🙂 Takie wiadomości czyta się z przyjemnością. Galeria zdjęć dostępna na stronie Facebook’owej Trenera Łukasza Fabjańskiego.