AZS Opole | 59 HMP w lekkoatletyce w Toruniu
798
post-template-default,single,single-post,postid-798,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

59 HMP w lekkoatletyce w Toruniu

W dniach 21-22.02.2015 w Toruniu odbyły się 59 Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Udział w zawodach wzięło trzech naszych zawodników: sprinter Sebastian Biela, płotkarz Michał Kula i skoczek wzwyż Konrad Owczarek.

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Sebastian. W sobotę 21 lutego, zawodnik trenowany przez dr Krzysztofa Ziembę zajął 6 miejsce w biegu eliminacyjnym z czasem 6.97s. Sebastianowi nie udało się awansować do biegu finałowego i ostatecznie zostało sklasyfikowany na 19 pozycji.

W drugim dniu mistrzostw, jako pierwszy do rywalizacji stanął Konrad Owczarek. Po zeszłorocznym 4 miejscu w Sopocie (na obiekcie na którym rozegrano Halowe Mistrzostwa Świata) nasz zawodnik był silnie zmotywowany. Walka o medale miała rozegrać się między nim, Piotrkiem Ślebodą (GKS Olimpia Grudziądz) i Sylwestrem Bednarkiem (RKS Łódź). Tego dnia Sylwester był w wysokiej formie i stało się jasne, że to między Owczarkiem a Śleboda rozegra się walka o srebro. Konrad poprzeczkę pokonywał kolejno w pierwszych próbach. Na wysokości 2.16m miał jedną zrzutkę. Ostatecznie na kolejnej wysokości (2.19m) rozstrzygnęła się końcowa klasyfikacja. Piotrek i Konrad dwukrotnie strącali poprzeczkę i w tym momencie o wszystkim decydował ostatni skok. Niestety Konradowi nie udało się oddać dobrego skoku i zakończył konkurs z brązowym medalem. Owczarkowi udało się więc zatrzeć wspomnienie o ubiegłorocznym „pechowym” 4 miejscu. Gratulacje również dla Sylwestra, który skacząc 2.28m uzyskał minimum na start w Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze (5-7.03.2015).

Ostatni z naszych reprezentantów Michał Kula, trenowany przez Pawła Rączkę, wystartował w jednej z najbardziej widowiskowych konkurencji biegowych – 60m przez płotki. W biegu eliminacyjnym z czasem 8.01s zajął 3 miejsce. Rezultat dał mu awans do biegu finałowego. W finale Michał, startujący na pierwszym torze pobiegł z czasem 8.03s co dało mu 7 miejsce w silnie obstawionym biegu.

 

Naszym zawodnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów, życzymy zdrowia i sukcesów na otwartym stadionie!