AZS Opole | 60 HMP w TORUNIU – DWA MEDALE LEKKOATLETÓW
1423
post-template-default,single,single-post,postid-1423,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

60 HMP w TORUNIU – DWA MEDALE LEKKOATLETÓW

W dniach 05-06 marca 2016 w Toruniu odbyły się jubileuszowe 60 Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników. Jako pierwszy swoje zmagania w wieloboju rozpoczął Jacek Chochorowski. Ukończył on siedmiobój na czwartym miejscu z wynikiem 4689 pkt bijąc przy tym sześć rekordów życiowych. Następnie do rywalizacji w biegu płotkarskim przystąpiła Katarzyna Siewruk. W swoim biegu eliminacyjnym zajęła drugie miejsce z czasem 8.53s, poprawiając swój rekord życiowy awansowała do finału. W biegu finałowym zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal i poprawiając swój najlepszy wynik 8.46s. W tym czasie rozpoczął się konkurs pchnięcia kulą kobiet z udziałem Anny Wloki. Z tą konkurencją wiązaliśmy nadzieję na kolejny medal. Mimo obiecujących startów w sezonie halowym, z wynikami w okolicy 16.5m, w Toruniu kula nie chciała lecieć tak daleko. W najlepszej swojej próbie Ania oddała pchnięcie na odległość 15.69m co dało jej piąte miejsce w konkursie. W pierwszym dniu Mistrzostw odbył się również konkurs skoku wzwyż mężczyzn. Od tego sezonu nasz klub reprezentuje duet utytułowanych zawodników: Wojciech Theiner i Konrad Owczarek. Po cichu liczyliśmy na dwa medale. Pierwszy w konkursie swoje koki oddawał Konrad. Mimo dobrej próby na wysokości 2.08m nie poradził sobie z kolejnymi próbami na 2.12m i dwoma po przeniesieniu na 2.16m. W tym momencie Wojciech pokonywał wszystkie wysokości w pierwszych próbach i został liderem. Zrzutka na 2.22m, przy udanym skoku Sylwestra Bednarka spowodowała, że Wojciech kolejne próby musiał przenieść na kolejną wysokość. Obydwaj skoczkowie nie byli już w stanie oddać dobrych skoków. W ten sposób Wojciech Theiner został wicemistrzem Polski i zdobył dla swojego nowego klubu pierwszy medal.
W drugim dniu mistrzostw przystąpiła trójka naszych zawodników. Ich konkurencje odbywały się prawie w jednym czasie. Jako pierwszy na 60m przez płotki wystartował Michał Kula. Zajął w swoim biegu eliminacyjnym trzecie miejsce i z najlepszym wynikiem w sezonie awansował do finału. Później rywalizowali nasi skoczkowie. Paulina Wal startowała w skoku wzwyż a Patryk Komar w trójskoku. Paulina w konkursie oddawała bardzo dobre skoki i zaliczała kolejne wysokości w pierwszych próbach. Skacząc 1.79m ustanowiła po raz kolejny w tym sezonie swój rekord życiowy. Niestety ta wysokość ostatecznie dała jej piąte miejsce. Patryk Komar do Torunia jechał z planem pokonania 15m. W pierwszej próbie uzyskał 14.94m z wielkimi nadziejami na poprawę tego rezultatu w dalszej części konkursu. Tym razem się nie udało ale szóste miejsce i zebrane doświadczenie przyda się na otwartym stadionie. Ostatnim akcentem reprezentantów AZS KU Politechniki Opolskiej w toruńskiej hali był bieg Michała Kuli w finale płotków na dystansie 60m. Michał zajął w nim 7 miejsce z czasem 8.03s.
Po raz pierwszy nasi zawodnicy tak licznie uczestniczyli w mistrzostwach na hali. Dwa medale, rekordy życiowe i wysokie miejsca to ogromny sukces. Dziękujemy im serdecznie i życzymy jeszcze lepszych wyników na otwartym stadionie.