AZS Opole | 91 MPS w LA w Krakowie
952
post-template-default,single,single-post,postid-952,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

91 MPS w LA w Krakowie

W dniach 19-21 lipca w Krakowie odbyły się 91 Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkoatletyce. Wzięli w nich udział również nasi zawodnicy. Najbardziej zadowolona ze startu jest Paulina Rześniowiecka, która zajęła 6 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 1,82m. Poprawiła tym samym swój rekord życiowy (sprzed 4 lat) o 4 centymetry – jest to jednocześnie Klasa Mistrzowska krajowa PZLA. Świetnym wynikiem pochwalić może się również nasza biegaczka Mirela Kujawa. Drugie miejsce w biegu eliminacyjnym, za Joanną Lińkiewicz (w Krakowie zdobyła złoty medal) i pewnie awansowała do finału (czas eliminacji 59.84s). W finale rozgrywanym w poniedziałek Mirela zajęła 6 miejsce z czasem 59.66s potwierdzając swoją fantastyczną formę w sezonie. W czerwcu w Kędzierzynie-Koźlu ustanowiła nowy rekord życiowy 59.40s – Klasa Mistrzostwa krajowa PZLA. Na 7 miejscu zakończył swój udział Konrad Owczarek. W konkursie skoku wzwyż uzyskał 2,08m (zwyciężył Sylwester Bednarek).