AZS Opole | Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate
5038
post-template-default,single,single-post,postid-5038,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate

W klasyfikacji generalnej uczelni technicznych 3 miejsce! A do tego drużynowe złoto

fot. Natalia Szponder, archiwum własne.

Politechnikę Opolską na AMP w Karate reprezentowały: Natalia Szponder, Julia Wocka, Izabela Piechota i Natalia Ledwig. W pierwszej konkurencji kata drużynowe kobiet gdzie wystartowało 6 drużyn, zajęły najwyższe miejsce na podium, wywalczając je w składzie Iza, Natalia oraz Julia, wygrywając z Łodzią, Lublinem i Poznaniem.

W konkurencji kata indywidualne kobiet na 34 startujące osoby na podium stanęła Natalia Szponder zajmując wysokie drugie miejsce. Brązowy medal zaś zdobyła Julia Wocka, a tuż za podium uplasowała się Izabela Piechota zajmując 7 miejsce.

W kumite -61 kg Natalia Ledwig przegrała swoją pierwszą walkę, Natalia Szponder pierwsze dwie walki wygrała, następną minimalnie przegrała (o wejście do finału, w ostatniej sekundzie 1:0 z Dorotą Banaszczyk z Politechniki Łódzkiej). Walkę o 3 miejsce stoczyła z Julią Wocką, wygrywając 1:0 i stając na podium, Julia zaś zajęła 5 miejsce.

Dziewczyny w kumite drużynowym trafiły na bardzo dobrą połówkę. Pierwsza walkę wygrały z dziewczynami z Bydgoszczy, natomiast w drugiej rundzie uznały wyższość uczelni Uniwersytetu Łódzkiego, w walkach tych Natalia Szponder uległa małej kontuzji pleców, dlatego w walce o 3 miejsce z Politechniką Łódzką zdecydowała się nie walczyć. To była bardzo rozsądna decyzja ze strony karateczki. Walczyły Julia Wocka i Natalia Ledwig, ostatecznie przegrywając i zajmując 5 miejsce.

W klasyfikacji uczelni Technicznych, dziewczyny wywalczyły dla KU AZS Politechniki Opolskiej 3. miejsce.

Dziękujemy Natalii Szponder za przesłanie sprawozdania z zawodów 🙂 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, także autorstwa młodej i zdolnej zawodniczki.

Gratulujemy osiągnięć i trzymamy kciuki za kolejne straty!