AZS Opole | AMP w Lekkiej atletyce – wyniki
5061
post-template-default,single,single-post,postid-5061,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

AMP w Lekkiej atletyce – wyniki

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej atletyce, zwanej czule Królową sportu, odbywały się w ten weekend w Lublinie. Po ostatnim dniu zmagań wracamy do Opola z naręczem medali!

fot. Hubert Olczyk.

BIEGI

W biegach indywidualnych Hubert Olczyk zajął 7 miejsce, co dało Mu brąz w kategorii Uczelni Technicznych (UTE). Katarzyna Siewruk ukończyła bieg na 18. miejscu, co wyprowadziło ją na III miejsce (brąz) UTE.

Kobiety wywalczyły dla KU AZS Politechniki Opolskiej złoto w UTE! Sztafeta 4×100 m w składzie: Nicola Stokłosa, Magdalena Sobek, Dominika Włochowicz, Katarzyna Siewruk, z czasem 49.59 s zajęły 8 miejsce, co dało Kobietom ZŁOTO UTE właśnie.

Sztafeta 4×100 m w składzie: Paweł Basałygo, Błażej Sobczak, Jacek Chochorowski, Hubert Olczyk, osiągnęli wspólnymi siłami czas 42.02 s, dzięki czemu zdobyli brązowy medal w klasyfikacji ogólnej. Za to ZŁOTO w kategorii UTE! To fantastyczny wynik naszych lekkoatletów.

Sztafeta 4×400 m w składzie: Hubert Olczyk, Rafał Jurczyński, Aleksander Kupczak, Filip Buchert osiągnęli na danym dystansie czas 3:17.70 co dało im 3. miejsce na podium oraz srebro w kategorii Uczelni Technicznych.

RZUT DYSKIEM

Bartłomiej Stój zdobył złoto w rzucie dyskiem kończąc najlepszą próbę wynikiem 56.75 m co dało naszemu Klubowi trzecie już ZŁOTO w kategorii Uczelni Technicznych.
Joanna Gałaj w kategorii UTE wywalczyła srebro, a w klasyfikacji ogólnej kobiet była 7.

PCHNIĘCIE KULĄ

Bartłomiej Stój w pchnięciu kulą zajął 4 miejsce, o włos od podium, z wynikiem 16.23 m. Natomiast na pocieszenie otrzymuje on dla Klubu złoto w kategorii UTE. Ciszewski Rafał wywalczył 12 miejsce w tej konkurencji.

SKOK W DAL MĘŻCZYZN

Dwa miejsce na podium zajęte przez naszych zawodników – Jacka Chochorowskiego (2. miejsce) oraz Pawła Basałygo (3. miejsce). Z wynikami kolejno 7,18 i 7,14 pokazali rywalom na co stać KU AZS PO 🙂 Zdobyli także dzięki tym wynikom srebro i brąz w UTE.

Wyniki na bieżąco można śledzić TUTAJ.