AZS Opole | Bal Sportowca 2019
5722
post-template-default,single,single-post,postid-5722,single-format-gallery,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Bal Sportowca 2019

Śmietanka towarzyska sportowego świata Politechniki Opolskiej zebrała się w Centrum Rozrywki KUBATURA, by wspólnie świętować sukcesy i osiągnięcia. Zaszczytny tytuł Najpopularniejszego Sportowca Roku otrzymała Joanna Muraszko.

fot. SportoweOpole.pl

Część uroczystą rozpoczęło przywitanie gości. I tym razem roli konferansjera Balu podjął się Kacper Śnigórski – było to jego drugie wystąpienie. Wszystkich przybyłych powitał Prezes KU AZS Politechniki Opolskiej Tomasz Wróbel. Na Balu obecny był Wiceprezydent Przemysław Zych wraz z małżonką, Wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca i poseł na sejm Tomasz Kostuś.

Władze uczelni także licznie przybyły na wydarzenie.  Nie mogło oczywiście zabraknąć Rektora Politechniki Opolskiej prof. dr. hab. inż. Marka Tukiendorfa. Nagrody sportowcom wręczał prof. dr hab. Krzysztof Malik prorektor ds. studenckich i inwestycji. Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii prof. PO, dr hab Zbigniew Borysiuk oraz dr Dariusz Nawarecki, prodziekan ds. współpracy i rozwoju. Swoją obecnością zaszczycił nas także Prezes Wydziału Sportu Urzędu Miasta Opole Tomasz Lisiński.

Poza wybitnymi osiągnięciami – nie tylko na arenie narodowej – plebiscyt ma na celu wyłonienie najpopularniejszego sportowca PO. Niesłabnącą popularnością cieszą się 3 kobiety, które także i w zeszłym roku stały w świetle reflektorów. Joanna Muraszko (piłka nożna, futsal) zajęła miejsce pierwsze, a zaraz za nią karateczka Natalia Szponder i short track-istka Magdalena Warakomska. Panie otrzymały kolejno 724, 597, 400 głosów.

Najlepszymi zawodnikmi 2018 roku byli Dawid Tomala, Paulina Markiewicz, Mateusz Borgieł, Arsen Śliwiński oraz Magdalena Warakomska. Nagrodą niespodzianką dla koszykarza Jarosława Pawłowskiego była statuetka za 20 lat pracy na rzecz opolskiego AZS-u. To naprawdę imponujący staż. Życzymy Jarkowi kolejnych 20 😉

Wyróżnienie za działalność na rzecz Klubu AZS otrzymała z rąk Prezesa Magdalena Szczubiał, główna Organizatorka tegorocznego Balu Sportowca.

Impreza, czyli część druga wydarzenia, to imprezowe ‚must have‚ w kalendarzu każdego studenta Politechniki Opolskiej. Impreza trwała do późnych godzin nocnych, z czego można wywnioskować, że jak co roku wszyscy naprawdę dobrze się bawili. Po więcej zdjęć polecamy zajrzeć do galerii SportoweOpole.pl.

Wyróżnionym Sportowcom z całego serca gratulujemy. Oby kolejny rok był dla Was co najmniej tak samo pomyślny jak 2018, a nadchodzące zmagania lekkie i owocne. Widzimy się na treningu!