AZS Opole | Bal Sportowców KU AZS Politechnika Opolska 2018
4578
post-template-default,single,single-post,postid-4578,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Bal Sportowców KU AZS Politechnika Opolska 2018

Garnitury, sukienki, makijaże i wymyślne fryzury. Reflektory padają na scenę Kubatury i zaczyna się – największy Bal Politechniki Opolskiej.

22 stycznia 2018 odbył się Bal Sportowca Politechniki Opolskiej, coroczna impreza na cześć uczelnianego sportu i Sportowców Politechniki Opolskiej. Jak tradycja nakazuje, Centrum Rozrywki Kubatura zapełniło się Sportowcami AZS-u.

Zaproszeni goście jak zwykle licznie przybyli na imprezę, by pogratulować Sportowcom i wręczyć im wyróżnienia. Swoją obecnością zaszczycił nas sam Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski. Pan Wiceprezydent, Marcin Rol także pojawił się na scenie by uścisnąć ręce młodym, zdolnym studentom Politechniki Opolskiej. Wręczał On statuetki dla wyróżnionych Sportowców PO. Rektor Politechniki Opolskiej, Profesor dr hab. inż. Marek Tukiendorf gratulował organizacji i prezesury Tomasza Wróbla, a następnie dziękował współpracownikom i partnerom, dzięki którym sport w Opolu może stać na tak wysokim poziomie.

Władze uczelni zaszczyciły nas swoją obecnością w składzie: Prorektor ds. nauki – prof. dr hab. inż. Marian Łukaniszyn, Prorektor ds. studenckich i inwestycji – prof. dr hab. Krzysztof Malik. Wśród gości obecne były także Władze Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, Dziekan – dr hab. Zbigniew Borysiuk, prof. PO oraz dr Dariusz Nawarecki, Prodziekan ds. współpracy i rozwoju.

Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Politechniki wygrała Izabela Piechota, reprezentantka Politechniki Opolskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate (kumite indywidualne i drużynowe). Zdobywając 735 głosów wyprzedziła zawodniczkę ze swojej dyscypliny, która drugie miejsce – Natalia Szponder z 602 głosami, a trzecie Magdalena Warakomska (367 głosów).

W klasyfikacji na najlepszego sportowca roku 2017, na scenie pojawili się kolejno: Piotr Kuleta, Magdalena Warakomska, Karolina Markiewicz, Piotr Drobnik (z wyznaniem miłości dla swojej Narzeczonej) oraz Jacek Chochorowski. Najlepszym trenerem została dr Anna Lukanova-Jakubowska, która raz na zawsze rozwiała wątpliwości co do zapisu i wymawiania swojego nazwiska (patrz linijka wcześniej 😉 ).

Absolutnie nie można zapominać o tych, których działania nie są nagradzane medalami i relacjonowane w telewizjach. Mowa tutaj o działaczach Klubu AZS, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć. Za całokształt pracy jaką włożyła w Klub AZS PO, Złotego Wróbla otrzymała Agata Olejniczak, która (poza zaangażowaniem we wszystkie działania Organizacji) prowadziła m. in. program Złote dziecko.

Wyróżnionych Sportowców na scenie było naprawdę dużo. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w tym, 2018 roku!