AZS Opole | Bardzo dobry początek sezonu opolskich kanadyjkarzy
5829
post-template-default,single,single-post,postid-5829,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Bardzo dobry początek sezonu opolskich kanadyjkarzy

W ubiegły weekend podczas wiosennych Zawodów Konsultacyjnych Seniorów wysoką formę pokazali kanadyjkarze KU AZS-u Politechniki Opolskiej, aż 4 z nich znalazło się w finałach A były to pierwsze ogólnopolskie zawody w tym sezonie.

Rel. Dawid Kuleta.

Wiosenne Zawody Konsultacyjne Seniorów rozgrywane były w dniach 26-28.04.2019 r. na torze kajakowym w Wałczu. Celem zawodów było sprawdzenie poziomu sportowego zawodników przed Regatami Eliminacyjnymi Seniorów, które odbędą się już za 2 tygodnie na poznańskiej Malcie i wyłonią członków kadry narodowej na sezon 2019.

Podczas ubiegło weekendowych zawodów wyścigi kanadyjkarzy były rozgrywane na jedynkach na  dystansie 500 i 1000 metrów. Wyścig na 500 metrów wygrał Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) z czasem 1,52, natomiast na dystansie dwa razy dłuższym triumfował Marcin Grzybowski (MKS Czechowice-Dziedzice) z czasem 3,47.

Najlepszym z opolskich kanadyjkarzy na tej imprezie okazał się Piotr Kuleta, który w finale A na 1000 metrów zajął 5 miejsce i na dystansie o połowę krótszym miejsce 6. Finale A na 1000 metrów znalazł się także Mateusz Zuchora, który wywalczył 7 miejsce. W finale A na dystansie 500 metrów obok Kulety znalazł się także Michał Łubniewski na 8 miejscu i Arsen Śliwiński na 9 miejscu. Dobrym występem może pochwalić się także Mateusz Borgieł, który finale B na 1000 metrów zajął 5 miejsce co daje mu realną szansę na walkę o miejsce w kadrze narodowej do lat 23.

Zawody uważam za bardzo udane, praktycznie każdy z nas pokazał wysoki poziom przed tak ważną imprezą jaką są Regaty Eliminacyjne Seniorów. Zostały nam 2 tygodnie na ostatnie szlify formy. Zawody które są już za nami pokazały nam na co stać konkurencję i nad którymi elementami musimy popracować na najbliższych treningach. Czuję duży optymizm przed tym sezonem, ponieważ podczas tych zawodów pokazaliśmy, że KU AZS Politechniki Opolskiej ma najmocniejszą grupę kanadyjkarzy w Polsce – komentuje Piotr Kuleta.

Ponadto podczas Zawodów Konsultacyjnych Seniorów równie dobrze spisali się kajakarze KU AZS-u Politechniki Opolskiej Michał Bil i Piotr Morawski. Ten pierwszy zajął 5 miejsce
w finale A na 500 metrów i 6 finale A na 200 metrów, natomiast drugi z opolskich kajakarzy zajął 7 miejsce w finale na 500 metrów.