AZS Opole | Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski naszych lekkoatletów
3196
post-template-default,single,single-post,postid-3196,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski naszych lekkoatletów

33 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

Nieco ponad miesiąc po seniorach, do walki wkroczyła młodzież podczas 33 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce, które odbyły się w Jeleniej Górze w dniach 30-31 lipca 2016. Wśród reprezentantek i reprezentantów Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Opolskiej znaleźli się:

• Błażej Sobczak – sztafeta 4x100m, sztafeta 4x400m

Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Katarzyna Siewruk. W biegu na 100 m ppł, potwierdziła swoją wysoką formę z Mistrzostw Polski Seniorów, gdzie zajęła 5. miejsce dwukrotnie bijąc rekord życiowy. W Jeleniej Górze stanęła na najwyższym stopniu podium z czasem 13.81s, zdobywając dla nas jedyny złoty medal podczas mistrzostw. Zawodniczka startowała również w biegu na 200 m, ale bez dobrego skutku. Co prawda wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 25.47s, ale przy zestawieniu wyników ze wszystkich biegów eliminacyjnych, dało jej to zaledwie 17 miejsce. Podczas mistrzostw cieszyliśmy się także z brązowego medalu naszej męskiej sztafety 4x400m, w składzie: Błażej Sobczak, Hubert Olczyk, Patryk Bednarz, Jacek Chochorowski. Nasi czterystumetrowcy uzyskali czas 3:18.64s, a wyprzedziły ich tylko ekipy akademików z Warszawy i Krakowa. Na uwagę zasługuje również rezultat Magdaleny Sobek w biegu na 400 m ppł – nasza płotkarka uplasowała się na 5 miejscu, bijąc swój rekord życiowy i uzyskując czas 60.95s.

W klasyfikacji klubowej AZS Politechniki Opolskiej zajął 21 miejsce (na 88 klubów) z wynikiem 53 pkt, natomiast w klasyfikacji medalowej (z 1 medalem złotym i 1 brązowym) zajęliśmy 12 miejsce (na 52 sklasyfikowane drużyny).
Pozostałe wyniki naszych atletów:
Hubert Olczyk, bieg na 400m – eliminacje – 4 miejsce, klasyfikacja końcowa – 11 miejsce, czas 49.30s
Patryk Bednarz, bieg na 100m – eliminacje – 2 miejsce, klasyfikacja końcowa – 6 miejsce, czas 11.30s
Szymon Halczak, bieg na 5000m – finał – 24 miejsce, czas 15:36.72s
Sztafeta 4×100 m (Błażej Sobczak, Jacek Chochorowski, Patryk Bednarz, Paweł Cybiński) – eliminacje – 2 miejsce, klasyfikacja końcowa – 5 miejsce, czas 42.71s