AZS Opole | Giżycko opanowane przez naszych short trackistów
5411
post-template-default,single,single-post,postid-5411,single-format-gallery,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Giżycko opanowane przez naszych short trackistów

W miniony weekend zawodnicy Short tracku KU AZS Politechniki Opolskiej wzięli udział w ogólnopolskich zawodach rankingowych, które odbyły się w Giżycku, w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych. Osiągnięć i medali wciąż przybywa.

27 października ścigali się nasi młodzieżowcy. Magdalena Głowacka wywalczyła 3 brązowe medale na dystansach kolejno: 222 m, 333 m i 500 m. Dzięki temu w klasyfikacji wielobojowej zajęła wysokie, trzecie miejsce.

Anna Rucińska także stawała na podium – na każdym dystansie. Na krótszych dystansach Ania zajęła 2. i 3. miejsce, a  na 500 metrów 1. Wielobój to dla Anny srebrny medal.

W kategorii juniorek D Lilianna Albańska wywalczyła srebro na 1000 m, i brąz na 777 m. W biegu na 500 m zajęła 5. miejsce. W tej samej, męskiej, kategorii Marek Gierczak uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, dzięki trzem medalom – 1 srebrny i 2 brązowe. Gratulacje należą się także Bartkowi Dębińskiemu, który walczył o podium zacięcie, jednak upadek w wyścigu na 1000 m spowodował zakończenie zawodów na 5 lokacie.

Nasze najlepsze zawodniczki w kategorii OPEN nie zawiodły i uplasowały się najwyżej podium. Magdalena Warakomska wygrała rywalizację u seniorek (2 złote medale, 1 srebrny), a tuż za nią uplasowała się najmłodsza w stawce Zych Magdalena (1 srebrny medal i 2 brązowe).” – opowiada dumny trener, Łukasz Fabjański.

Wśród seniorów bardzo dobrze spisał się Sebastian Hydzik który dzięki 3 miejscu na 1500 m. i zwycięstwu na 1000 m. zawody zakończył na II miejscu w klasyfikacji generalnej.