AZS Opole | IV Największy Spływ Studencki na Śląsku
4994
post-template-default,single,single-post,postid-4994,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

IV Największy Spływ Studencki na Śląsku

W najbliższą sobotę odbędzie się IV edycja popularnego Spływu rzeką Mała Panew. Rekordowa liczba osób weźmie udział w tym wydarzeniu – ponad 250 osób. Mile widziani są nie tylko studenci. Opolskie uczelnie są szczególnie mile widziane!

Organizatorem jest Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Na uczestników tego wydarzenia czeka mnóstwo atrakcji. Rzeka Mała Panew, która jest główną trasą Spływu, przepływa całkowicie przez malowniczy las i cały czas zakręca tak jak dzika Amazonka (stąd potoczna nazwa tego odcinka ”opolska amazonka”). Trasa bardzo ładna widokowo, cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całej Polski. Naturalne przeszkody na trasie szlaku w postaci przewróconych drzew które są dziełem zamieszkałych na rzece bobrów dla jednych są utrudnieniem, dla innych zaś stanowią wyzwanie w czasie spływu. Po drodze będzie również do pokonania jeden próg wodny.

Spływ kończy się na przystani Amazonka, wyposażonej w pełne zaplecze gastronomiczne, bar z grillem, miejscem na ognisko, przebieralnie, WC z prysznicem, boisko do siatkówki plażowej oraz nożnej. Istnieje możliwość spędzenia nocy na polu namiotowym, które znajduje się tuż przy przystani.

Po dopłynięciu na metę spływu na uczestników będzie czekał zastrzyk energetyczny w postaci  napoju izotonicznego przygotowanego przez firmę California Access Activ. Dla najszybszych przewidziany jest także upominek. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkową koszulkę w oznaczonym przez siebie rozmiarze. Po krótkim odpoczynku uczestników czeka turniej w siatkówkę plażową, paletki lub piłkę nożną. Wieczorem, gdy zrobi się już trochę chłodniej, organizatorzy zaproszą na imprezę taneczną z niespodziankami. Zabawa potrwa do białego rana.

fot. Zdjęcie z poprzedniej edycji Spływu, Sylwester Smigielski.

Uczestnictwo to koszt 50 zł od osoby. Dojazd proponowany jest we własnym zakresie, jednak od ilości zgłoszeń zależy, czy organizator wynajmie autokar dla spływowiczów. Wszystkie uczelnie są mile widziane. Także osoby, które nie posiadają statusu studenta są na Spływ zaproszone. Zapisy prowadzone są tylko drogą elektroniczną do 18 maja, jednak po 5 maja pakiet uczestnika nie będzie zawierał już koszulki.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebook’u (IV Największy Spływ Studencki na Śląsku) oraz na plakaty i ulotki. Należy się też zapoznać z regulaminem spływu (dostępny na wydarzeniu), którego akceptacja jest niezbędna by wziąć udział w Spływie. Osobą kontaktową jest reprezentantka Zarządu KU AZS UE Katowice Alina Kieres (kom: 533 133 002).

Zapraszamy!