AZS Opole | Kajakarze AZS-u Politechniki Opolskiej z workiem medali
5915
post-template-default,single,single-post,postid-5915,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Kajakarze AZS-u Politechniki Opolskiej z workiem medali

W ubiegły weekend kajakarze AZS-u Politechniki Opolskiej zdobyli aż 6 medali LOTTO 35. Długodystansowych Mistrzostw Polski. 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy co dało klubowi z Opola wysoką trzecią lokatę w klasyfikacji medalowej.

rel. Dawid Kuleta.

Od-Lewej-Grzegorz-Szpynda-Mateusz-Borgieł.-Piotr-Kuleta-Mateusz-Zuchora-Patryk-Gluza-Łukasz-NowakAZS-AWF-Poznań-fot.-Dawid-Kuleta.

 

Zawody te były rozgrywane na dystansie 10 km na Jeziorze Wolsztyńskim w dniach 17-19.05.2019 r. Worek medali dla opolskiej ekipy kajakarzy otworzył Michał Bil w sobotę rano zdobywając złoto w konkurencji kajakowych jedynek mężczyzn. Tym samym obronił tytuł Mistrza Polski z przed roku. Dwa kolejne medal tego samego dnia dorzucili kanadyjkarze zajmując dwa najwyższe stopnie podium wyścigu kanadyjkowych dwójek mężczyzn. Złoty medal w tym wyścigu wywalczył Piotr Kuleta wraz Mateuszem Zuchorą, po srebro sięgnął Mateusz Borgieł wraz z Grzegorzem Szpyndą. W niedzielę rano kanadyjkarze AZS-u Politechniki Opolskiej znów pokazali swoją wyższość nad rywalami ponownie zajmując dwa najwyższe stopnie podium, tym razem w wyścigu kanadyjek jedynek mężczyzn. W tym wyścigu triumfował Mateusz Borgieł, a tuż za nim na mecie zameldował się jego klubowy kolega Mateusz Zuchora. Worek z medalami dla opolskiego klubu zamknęły Panie, Zuzanna Wolbach wraz Natalią Cedrowską dorzucając do niego brązowy medal zdobyty w konkurencji kajakowych dwójek kobiet.

Mimo tego, że tytuł Mistrzów Polski z przed roku oddaliśmy klubowym kolegom , zawody zaliczam do bardzo udanych. To dopiero początek sezonu, a już sięgamy po najwyższe trofea. Mimo sukcesów na początku sezonu, wciąż pozostaje apetyt na kolejne. Przed nami jeszcze sierpniowe Mistrzostwa Polski w sprincie oraz Mistrzostwa Polski maratonie kajakowym, które odbędą się we wrześniu w Opolu. Na pewno będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony i dać kolejne powody do dumy mieszkańcom Opola – mówi Grzegorz Szpynda.

Z roku na rok robimy kolejne postępy. Świadczy o tym choćby te 6 medali, które udało się zdobyć naszym zawodnikom w ubiegły weekend. Rok temu na tej samej imprezie medali dla AZS-u Politechniki Opolskiej było 5. Dzięki wsparciu miasta Opola nasza sekcja kajakowa prężnie się rozwija, a to sprawia, że nasi zwodnicy nie tylko walczą o medale Mistrzostw Polski, ale także Mistrzostw Europy i Świata – podsumowuje trener Bartosz Jaszczyński.

Już w najbliższy weekend na poznańskiej Malcie będzie można zobaczyć zmagania Piotra Morawskiego zawodnika AZS-u Politechniki Opolskiej, który wystartuje w zawodach Pucharu Świata w konkurencji kajakowych dwójek i czwórek na dystansie 500 metrów. Tydzień później w drugich zawodach Pucharu Świata w niemieckim Duisburgu weźmie udział jego klubowy kolega Piotr Kuleta, który wystartuje w konkurencji kanadyjek dwójek na dystansie 500 i 1000 metrów.