AZS Opole | Kanadyjkarze AZS-u Politechniki Opolskiej ze stypendiami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
5703
post-template-default,single,single-post,postid-5703,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Kanadyjkarze AZS-u Politechniki Opolskiej ze stypendiami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Mateusz Borgieł oraz Mateusz Zuchora, kanadyjkarze KU AZS-u Politechniki Opolskiej zostali wyróżnieni stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2018/2019. Obaj zawodnicy wspólnie stanęli w tym roku na drugim stopniu podium Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym.

Fot. M. Rynkiewicz.

Na Mistrzostwach Europy opolscy zawodnicy wystąpili w konkurencji C-2 26,2 km i w tej samej konkurencji  wspólnie na Mistrzostw Świata wywalczyli wysokie 8 miejsce, a na  Mistrzostw Polski drugie. Podczas tych samych Mistrzostw Europy Mateusz Borgieł świetnie się pokazał w konkurencji C-1 na 22,6 km do lat 23 triumfując i  zdobywając tytuł Mistrza Europy. Na Mistrzostwach Świata w tej samej konkurencji zajął 5 miejsce. Ponadto obaj zawodnicy mogą się pochwalić bogatym dorobkiem medalowym z tegorocznych Mistrzostw Polski. Mateusz Borgieł zdobył w tym roku podczas nich 1 złoty medal, 3 srebrne i 1 brązowy, natomiast Mateusz Zuchora może się pochwalić kompletem medali w postaci 1 złotego, 1 srebrnego i 1 brązowego. Czas pomiędzy treningami obaj zwodnicy spędzają studiując na Politechnice Opolskiej. Mateusz Borgieł na drugim roku Wychowania Fizycznego, a Mateusz Zuchora na trzecim roku Turystyki i Rekreacji.

Otrzymanie wyróżnienia w postaci stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogromnie cieszy. Nie łatwo jest pogodzić sport z nauką, a takie stypendium bardzo w tym pomaga. Mimo, że z roku na rok odnosimy coraz większe sukcesy sportowe, to doskonale wiemy, że sportowa kariera kiedyś się skończy i właśnie wtedy przyda nam się wykształcenie, które teraz mamy okazję zdobyć na naszej uczelni – komentuje Mateusz Zuchora.

Życzę zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych oraz szampańskiej imprezy sylwestrowej!