AZS Opole | Magdalena Warakomska w półfinale Pucharu Świata!
3776
post-template-default,single,single-post,postid-3776,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Magdalena Warakomska w półfinale Pucharu Świata!

Zdjęcie: nto.pl

Mamy półfinał!

Magdalena Warakomska awansowała do półfinału Pucharu Świata zajmując 2 miejsce w swoim biegu, a 11 na 70 startujących zawodniczek. Zawody aktualnie odbywają się w miejscowości Dordrecht (zachodnia Holandia) i potrwają do niedzieli 8 października.

Nie można powiedzieć, że Magda zakwalifikowała się na Igrzyska, ale zrobiła ku temu bardzo duży krok – mówi Pan Łukasz Fabjański, trener młodzieżowej drużyny short-tracku Politechniki Opolskiej.

Podopieczna dr Anny Lukanovej przeszła dziś eliminację biegu ćwierćfinałowego na 1500 metrów. Wynik 2:29:630 s. dał Magdzie awans do ścisłego półfinału rozgrywek. Ciut lepsza od Magdy okazała się finalistka poprzedniego Pucharu Świata – kanadyjka Maltaies Valerie.

Teraz trzeba będzie ten wyniki potwierdzić na kolejnym dystansie i w Korei świętować tylko zakwalifikowanie się do Igrzysk – dodaje Fabjański. Mowa tutaj o Seulu, w którym zawody odbędą się już w listopadzie (16-19.11.2017) i będą ostatnim wielkim sprawdzianem przed Igrzyskami 2018 (Korea Południowa, Pjongczang, 09-25.02.2018 r.).

Wszystko w jej nogach, wszystko w jej zasięgu – mówi trener, a my mocno trzymamy kciuki!