AZS Opole | MEDALOWE MISTRZOSTWA POLSKI!
5332
post-template-default,single,single-post,postid-5332,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

MEDALOWE MISTRZOSTWA POLSKI!

Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym i szczęśliwy dla nas Gorzów Wielkopolski. Nasi zawodnicy zdobywają 6 medali- 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

28-30.09.2018


Karolina Markiewicz w K-1 kobiet była bezkonkurencyjna zdobywając pierwsze miejsce. Podobnie jak nasza utytułowana zawodniczka zaprezentował się Michał Bill, który po zaciętej walce sięgnął po złoto K-1 seniorów. Nie na żarty swój start potraktowały Paulina Markiewicz i Julia Lis, które zdeklasowały rywalki w konkurencji K-2 seniorek. Dla Julii był to bardzo ważny start, gdyż wróciła do dobrej dyspozycji po gorszej pierwszej połowie roku spowodowanej kontuzją. Jednak nasz nowy duet żeński spisuje się wyśmienicie. Swoją siłę pokazali także kanadyjkarze, którzy od początku sezonu trzymają świetną formę. 

Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora wywalczyli srebro w C-2 seniorów. Grzegorz Szpynda przez wakacje również nie próżnował, i skutecznie powalczył w C-1 seniorów zdobywając brązowy medal. Dobrą dyspozycję pokazały nasze juniorki Martyna Leśniak i Natalia Cedrowska, które w K-2 sięgnęły po 3 miejsce. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli również Slawek Chmielewski K-1 seniorów i Patryk Lenski w K-1 juniorów. Gratulacje, jesteście WIELCY!

Brawo trenerzy Jacek Skowroński i Bartosz Jaszczyński

Fot. Bartłomiej Jaszczyński.

Specjalne podziękowania dla Przemek Kwiatkowski, Dawid Nowacki
Polski Związek Kajakowy/Polish Canoe FederationOpolski Związek Kajakowy