AZS Opole | Mistrzostwa w Szachach Szybkich o Puchar Dziekana – już 21 kwietnia
4805
post-template-default,single,single-post,postid-4805,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Mistrzostwa w Szachach Szybkich o Puchar Dziekana – już 21 kwietnia

W dniu 21 kwietnia 2018 r. (sobota) organizowane są przez Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Mistrzostwa w Szachach Szybkich o Puchar Dziekana.

Mistrzostwa realizowane są przy współpracy z Akademią Szachową “RODŁO” Katarzyna Poznańska w Opolu oraz z Zespołem Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Rozegrane zostaną na Politechnice Opolskiej w budynku “Łącznik” ul. S. Mikołajczyka 16 w Opolu.
 
Mistrzostwa organizowane pod hasłem “Szachy i Politechnika łączą pokolenia” adresowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych, studentów, pracowników uczelni wyższych oraz absolwentów. Głównym celem tego wydarzenia jest popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz
ich integracja w środowisku akademickim. – pisze do nas i zaprasza dr hab. inż. Katarzyna Hys, prof. PO, koordynatorka tego projektu.
 
Patronaty honorowe:
  • Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Szachowego w Warszawie,
  • Prezydenta Miasta Opole Arkadiusza Wiśniewskiego
  • JM Rektora Politechniki Opolskiej.
Mistrzostwa zostały zgłoszone do Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE). W trakcie turnieju zaplanowano 9 rund organizowanych w systemie szwajcarskim dla tempa gry 10+3 na zawodnika. Zawody rozegrane zostaną w jednej grupie, a oprócz zwycięzcy w turnieju głównym, wyodrębnieni zostaną najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych.
Zwycięzcy Mistrzostw, w każdej grupie turniejowej, otrzymają medale, dyplomy oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości 2250 zł. Wszyscy zawodnicy biorący czynny udział w Mistrzostwach otrzymają medale i dyplomy za uczestnictwo oraz
atrakcyjne upominki rzeczowe.
 
Uwaga techniczna:
 
Zgłoszenia do turnieju mogš być dokonywane poprzez stronę http://www.chessarbiter.com, e-mailem na adres akademia.rodlo@gmail.com lub telefonicznie, SMS (tel. 604 523 744) w terminie do 16.04.2018 r.
Zawodnicy zgłoszeni po terminie mogą zostać dopuszczani do gry w turnieju w przypadku, gdy będą pozwalały na to możliwości organizacyjne.
Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje data rejestracji.

Zapraszamy członków i sympatyków AZS do udziału w tym wydarzeniu.