AZS Opole | Mistrzostwo Polski w Piłce Nożnej jest nasze!
5104
post-template-default,single,single-post,postid-5104,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Mistrzostwo Polski w Piłce Nożnej jest nasze!

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej, organizowany przez AZS Politechniki Gdańskiej, 10-13.06.2018 r. zakończył się drugą z rzędu wygraną KU AZS Politechniki Opolskiej.

fot. AMP w Piłce Nożnej Finał 🙂

Ani jednego przegranego meczu, obroniony tytuł zeszłorocznego Mistrza Polski i panowanie nad piłką na boisku, pierwsze miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych – tak w skrócie można opisać zmagania Zawodników KU AZS PO na Finale AMP w Piłce Nożnej, zakończone wielkim sukcesem.

Pierwszy mecz z Politechniką Rzeszowską zakończył się remisem 0:0. Nasi zawodnicy potrzebowali czasu na rozgrzanie się oswojenie z murawą, co w drugim meczu dało efekt 2:0 i to z Gdańską Akademią Wychowania Fizycznego. Drugi dzień rozgrywek rozpoczął się kolejną wygraną naszych piłkarzy i to z silną ekipą SGGW Warszawa – 2:1. Z grupy B zwycięska ekipa wyszła z 1. miejsca z sumą 7 punktów. 

Po drugim dniu liderem w klasyfikacji strzelców, plasującym się na 2 miejscu był Dawid Wolny. Miał on na swoim koncie 2 bramki.

Ćwierćfinał także należał do udanych – pokonaliśmy PŚK Kielce 2:0 w każdej z połów wbijając jednego gola. W półfinale zmierzyliśmy się z UMCS

 

 

 

fot. AMP w Piłce Nożnej Finał

Lublin, również wbijając im dwa gole (2:0). Do wygrania pozostał tylko finał, który zakończył się jakże wspaniałym wynikiem 3:1. Wygrana z AJD Częstochowa była wisienką na torcie 3-dniowych zmagań.

Obroniliśmy tytuł Mistrza z zeszłego roku! Komunikat końcowy AMP znajduje się tutaj, a obszerna galeria zdjęć z dekoracji Mistrzów na oficjalnym fp wydarzenia.

Gratulacje dla całej ekipy w której składzie znaleźli się Atroszko Rafał, Bienias Michał, Blaucik Artur, Czajkowski Jakub, Fesser Arkadiusz, Fiks Mateusz, Fila Damian, Jędrzejczyk Mateusz, Kamiński Kacper, Kostrzycki Konrad, Krzyszczak Daniel, Kubiak Paweł, Kubicz Dawid, Kurpierz Rafał, Luptak Denis, Maj Michał, Maraszek Kuba, Niemczyk Marcin, Riemann Patric, Sobczyński Bartosz, Sowiński Patryk, Szampera Filip, Trinczek Piotr, Wanat Karol, Wojtasik Patryk, Wolny Dawid, Zagożdżon Patryk.

A osoby, bez których ekipa nie mogłaby tak funkcjonować to: trener Roman Firlus, kierownik: Paweł Juszczyk, fizjoterapeuta: Bartosz Nowicki, kierowca: Krzysztof Magnuszewski 🙂 Ekipa na medal! I to złoty 😉