AZS Opole | Natalia Szponder ma to ZŁOTO!
4735
post-template-default,single,single-post,postid-4735,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Natalia Szponder ma to ZŁOTO!

Karate 1 – Seria A, 02-04.03.2018, Salzburg/Austria

fot. Archiwum własne Natalii Szponder

W kolejnej serii Karate 1 Seria A (Puchar Świata w Karate Olimpijskim WKF), w której uczestniczą najlepsi zawodnicy na świecie, udział wzięła nasza studentka Natalia Szponder. Rywalizowała w konkurencji kumite seniorek -55 kg.

Pierwszą walkę Natalia wygrała z Argentynką 4:0, drugą z Japonką 2:1 (historyczne zwycięstwo, jest jedną z nielicznych zawodniczek z Polski, którym udało się pokonać zawodnika z kolebki karate Japonii), z którą to Natalia walczyła pierwszy raz (!). W trzeciej rundzie, niestety potyka Jej się noga i przegrywa z zawodniczką z Czarnogóry 0:3.

Udział zaliczamy do udanych. W jej kategorii uczestniczyło 115 zawodniczek.W rankingu światowym zyskała kolejne punkty i kolejne doświadczenie, które mamy nadzieję będzie procentowało na Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się 10 marca w Lęborku. – mówi zadowolona z siebie Natalia. Na Facebook’u Natalii możemy przeczytać: W końcu, po trzech latach zdobywania srebrnego krążka, wywalczyłam moje wymarzone złoto na Mistrzostwach Polski Seniorów. 

Nic dziwnego! Widzieliście ile Natalia dodaje filmików z siłowni na PO? My sami jesteśmy dumni z faktu, że jest Ona studentką Politechniki Opolskiej! Życzymy dalszych sukcesów i medali!