AZS Opole | Natalia Szponder walczy – wciąż w naszych barwach
5321
post-template-default,single,single-post,postid-5321,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Natalia Szponder walczy – wciąż w naszych barwach

Natalia Szponder ostatnie dwa weekendy spędziła bardzo sportowo. Startowała na najważniejszych imprezach, które kwalifikują do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.

Pierwszy turniej to PREMIER LEAGUE KARATE 1 BERLIN ??. Startowała w konkurencji seniorek do 55 kg gdzie rywalizowały 64 konkurentki. Walkę stoczyła z Hiszpanką, którą pokonała w tym roku w Holandii 3:1 jednak tym razem to przeciwniczka była lepsza. Walka zakończyła się nieznacznym wynikiem 1:0. Rywalka natomiast zakończyła zawody na wysokim bo 5 miejscu.

Kolejny start to zawody: KARATE 1 SERIA A SANTIAGO ??. W konkurencji startowało 60 zawodniczek z całego świata, Natalia stoczyła 5 walk zajmując wysokie 7 MIEJSCE! W eliminacjach pokonała Chilijkę, by w następnej rundzie ulec zawodniczce z Turcji (5 w rankingu światowym), która ostatecznie zajęła 2 miejsce. W repasażach pierwszą walkę wygrała ze Słowaczką, następną z Japonką (19 miejsce w rankingu światowym), w trzeciej rundzie uległa zawodniczce z Tajlandii, która uplasowała się na 3 miejscu.

Start zaliczamy do udanych, chociaż jest mały niedosyt, ponieważ brązowy medal był bardzo blisko. Następny przystanek to Polish Open w Bielsku Białej, a tydzień później Premier League Karate 1 w Tokio. – mówi zadowolona z siebie Natalia.

Warto nadmienić, że mimo ukończenia studiów wyższych na wymagającym kierunku jakim jest na PO Fizjoterpia, Natalia wybrała kolejne studia, więc zostaje w naszym Klubie i będzie w dalszym ciągu walczyć w barwach AZS 🙂