AZS Opole | Plebiscyt na Sportowca roku 2018 – KU AZS Politechnika Opolska
5592
post-template-default,single,single-post,postid-5592,single-format-gallery,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Plebiscyt na Sportowca roku 2018 – KU AZS Politechnika Opolska

Magdalena Warakomska - short track

Magdalena Warakomska - short track

– kwalifikacja na 3 dystansach na Zimowe Igrzyska Olimpijskie PeyongChang 2018, – 12 miejsce w biegu
na 1000 m,
– w latach 2016,2017,2018 Mistrzostwo Polski, tytuł Mistrzyni utrzymuje po dziś dzień,
– 2 Rekordy Polski, na 1000 m, oraz na 1500 m,
– regularne zmagania na zawodach typu Mistrzostwa Świata, czy Puchary Świata.
Rafał Dobrowolski - piłka siatkowa

Rafał Dobrowolski - piłka siatkowa

– 2 miejsce w kategorii uczelni technicznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce
Mężczyzn- Poznań 2018,
– 3 miejsce w kategorii uczeni technicznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkowce
Mężczyzn – Opole 2017.
Arkadiusz Fesser - piłka nożna

Arkadiusz Fesser - piłka nożna

– Akademickie Mistrzostwo Polski w Piłce Nożnej 2018,
– Najlepszy bramkarz Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej 2018,
– Mistrzostwo Wojewódzkiego Pucharu Polski 2018 2 miejsce w III lidze gr.3 sezon 2016/2017.
Piotr Kuleta - kajakarstwo

Piotr Kuleta - kajakarstwo

– Kanadyjkarz Reprezentant Polski Olimpijczyk z Londynu 2012,
– Medalista Mistrzostw Świata 2015, 2017,
– Mistrz Europy 2017,
– Sezon 2018 6 miejsce na Mistrzostwa Europy w konkurencji C-1 1000m,
– 7 miejsce na Mistrzostwach Świata w konkurencji C-4 500m,
– Mistrzostwa Polski – złoty medal w konkurencji C-4 500m – srebrny medal w konkurencji C-4 1000m –
brązowy medal w konkurencji C-2 1000m.
Paulina Markiewicz - kajakarstwo

Paulina Markiewicz - kajakarstwo

– złoto oraz srebro z Akademickich Mistrzostw Świata 2018 r,
– złoto na Mistrzostwach Polski z maratonu oraz trzy brązowe medale z Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie 2018 r,
– o 18 miejscu na Pucharze Świata w Szeged w 2017 r.
Mateusz Borgieł - kajakarstwo

Mateusz Borgieł - kajakarstwo

– Mistrzostwa Europy w maratonie: C1 -U23, 22.6 km – 1 miejsce, C2 Seniorów 26.2 km – 2 miejsce,
– Młodzieżowe mistrzostwa Polski : C1 1000 m – 3 miejsce, C2 1000 m – 2 miejsce,
– Długodystansowe Mistrzostwa Polski seniorów C2 10000 m – 1 miejsce C1 10000 m – 2 miejsce,
– Mistrzostwa Świata w maratonie: C1 – U23, 22.6 km – 5 miejsce.
Michał Bil - kajakarstwo

Michał Bil - kajakarstwo

– Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów 2018 na dystansie 10 km,
– k-1 Złoty Medal i tytuł Mistrza Polski (w najbardziej obstawionej konkurencji seniorskiej),
– k-2 Brązowy medal,
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski U23 2018 na dystansie 200 m,
– k-2 Złoty medal i tytuł Mistrza Polski,
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów na dystansie 33 km,
-k-1 Złoty medal i tytuł Mistrza Polski (w najbardziej obstawionej konkurencji).

Dawid Tomala - lekkoatletyka

Dawid Tomala - lekkoatletyka

– Halowy Mistrz Polski na 5 km,
– Rekord Polski na 3000 m na hali (pierwszy pobity rekord Roberta Korzeniowskiego),
– V-ce Mistrz Polski na 20 km,
– Rekord Polski na stadionie na 3000 m (drugi pobity rekord Roberta Korzeniowskiego),
– Mistrz Polski na 10 km (nowy rekord życiowy).
Bartłomiej Stój - lekkoatletyka

Bartłomiej Stój - lekkoatletyka

– 3 miejsce na mistrzostwach Polski seniorów (Lublin 2018)
– 1 miejsce na mistrzostwach Polski U23 (Sieradz 2018)
– 1 miejsce na akademickich mistrzostwach Polski (Lublin 2018)
– 1 miejsce na mistrzostwach Europy u 20 (Eskilstuna 2015)
– Rekord życiowy 64.64 m (Bydgoszcz 2016)
Joanna Muraszko - futsal kobiet

Joanna Muraszko - futsal kobiet

– kapitan drużyny Politechniki Opolskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet,
– 1 miejsce i Złoto w typach uczelni technicznych oraz 7 miejsce w Polsce na Akademickich
Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet,
– udział w finale piłki ręcznej kobiet oraz półfinał – Badminton podczas Akademickich Mistrzostw
Polski,
– zawodniczka II-go ligowej Ks Unii Opole i zdobywca wicemistrzostwa Opolszczyzny seniorek w
futsalu.
Ewa Duda - futsal kobiet

Ewa Duda - futsal kobiet

– Złoto w akademickich mistrzostw Polski w typie uczelni technicznych w futsalu kobiet 2017/2018,
– Młodzieżowy mistrz polski w futsalu u 18 kobiet 2013,
– 2 miejsce w młodzieżowych mistrzostwach polski kobiet w futsalu U16 2014,
– Wicemistrz Polski kobiet w futsalu sezon 2014/2015,
– 2 miejsce w młodzieżowych mistrzostwach polski kobiet w futsalu U18 2015,
– 3 miejsce w młodzieżowych mistrzostwach polski kobiet w futsalu u 18 2016,
– Wicemistrz polski futsalu kobiet w sezonie 2016/2017.
Kacper Szczurowski - judo

Kacper Szczurowski - judo

– 2 miejsce na Pucharze Świata Seniorów w Madrycie,
– tytuł Akademickiego Mistrza Polski,
– 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów,
– zdobywca 5 medali na Pucharze Europy Juniorów,
– 5 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów,
– wielokrotny medalista Mistrzostw Polski we wszystkich grupach wiekowych.
Alicja Lewandowska - judo

Alicja Lewandowska - judo

– zawodniczka AZS Opole,
– reprezentantka Politechniki Opolskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski gdzie zajęła 2 miejsce,
– 9-krotna medalistka Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych a w tym aktualna brązowa
medalistka Młodzieży.
Wojciech Leszczyński - koszykówka

Wojciech Leszczyński - koszykówka

– Koszykarz II-ligowej drużyny Weegree KU AZS Politechnika Opolska, wiodący
zawodnik, corocznie wybieranym do pierwszej piątki zawodników II-ligowych,
 
Najważniejsze osiągnięcia:
– trzykrotny udział w młodzieżowych Mistrzostwach Europy w koszykówce (2008, 2009, 2010) – w 2009 roku zakończone srebrnym medalem
dywizji B.
– Mistrz Polski w kategorii juniorów starszych (do 20 lat) w 2011 r.,
– Puchar Polskiego Związku Koszykówki
– wygrana II ligi koszykówki w 2012 r.
– srebrny medalista Ekstraklasy Polskiej Ligi Koszykówki z 2013 r.,  
– Vice MVP grupy D w sezonie 2017/2018.

Patryk Nowak – judo

Patryk Nowak – judo

– 2 miejsce na MP młodzieży 2017,
– 3 na AMP 2017,
– wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.

Łukasz Bernacki, Jacek Barański, Wojciech Głuszek, tenis stołowy

Łukasz Bernacki, Jacek Barański, Wojciech Głuszek, tenis stołowy

– drużynę reprezentują medaliści Mistrzostw Województwa w kategoriach młodzieżowych oraz seniorskich,
– brązowy medal w typach uczelni technicznych AMP 2018 r.

Natalia Szponder – karate

Natalia Szponder – karate

– reprezentantka Kadry Narodowej, aktualnie 40 miejsce na świecie w kumite -55kg oraz 58 miejsce w
rankingu olimpijskim Tokio2020,
– uczestniczka Mistrzostw Świata (Madryt listopad 2018) oraz Akademickim Mistrzostw Świata (Kobe,
lipiec 2018)
– złota medalistka akademickich mistrzostw polski w kata drużynowym oraz brązowa w kumite kobiet
-61kg,
– mistrzyni polski seniorów karate wkf 2018 w kumite -55kg. 7 miejsce na Karate1 Seria A w
Santiago/Chile.
Adam Wróbel - piłka siatkowa

Adam Wróbel - piłka siatkowa

– 2 miejsce w kategorii uczelni technicznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce
Mężczyzn- Poznań 2018,
– 3 miejsce w kategorii uczeni technicznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkowce
Mężczyzn – Opole 2017.
Jakub Czajkowski - piłka nożna

Jakub Czajkowski - piłka nożna

– Akademickie Mistrzostwo Polski w piłce nożnej 2017,
– Najlepszy Zawodnik w AMP w piłce nożnej 2017,
– Akademickie Mistrzostwo Polski w piłce nożnej 2018,
– Awans do 1/8 Pucharu Polski mecz z Legią Warszawa.
Arsen Śliwiński - kajakarstwo

Arsen Śliwiński - kajakarstwo

– 2 miejsce Mistrzostwa Świata Seniorów Montemor-o-Velho C2 200 m 2018 r,
– 3 miejsce Mistrzostwa Świata Seniorów Montemor-o-Velho C2 500 m 2018 r,
– 3 miejsce Mistrzostwa Europy Seniorów Belgrad – C2 200 m 2018 r,
– 3 miejsce Mistrzostwa Europy Seniorów Belgrad – C4 500 m 2018 r,
– 3 miejsce I Puchar Świata Szeged – C2 500 m 2018 r,
– 2 miejsce Mistrzostwa Świata Seniorów Racice -C2 200 m 2017 r,
– 3 miejsce Mistrzostwa Europy U23 Belgrad – C2 500 m 2017 r.

Karolina Markiewicz - kajakarstwo

Karolina Markiewicz - kajakarstwo

– 2 miejsce w Pucharze Świata w Duisburgu k2 200 m 2018 r,
– 7 miejsce Mistrzostwa Europy w Belgradzie k1 1000 m 2018 r,
– 5 miejsce Mistrzostwa Świat w Montemor o Velho k2 200 m 2018 r,
– 1 miejsce Mistrzostwa Polski w Maratonie k1 29 km 2018 r,
– 2 miejsce Mistrzostwa Europy w Plovdiv k2 1000 m (w zeszłym sezonie).
Mateusz Zuchora - kajakarstwo

Mateusz Zuchora - kajakarstwo

– 2 miejsce na Mistrzostwach Europy seniorów 2018 r,
– 8 miejsce na Mistrzostwach Świata seniorów 2018 r,
– Multimedalista Mistrzostw Polski 2018 r,
– 5 Miejsce w konkurencji Olimpijskiej na konsultacjach seniorów 2018 r.
Najważniejsze wyniki z całej kariery:
– 2 miejsce na Mistrzostwach Europy,
– 3 miejsce na Mistrzostwach Europy,
– 4 miejsce na Mistrzostwach Świata,
– Multimedalista Pucharu Świata,
– Multimedalista Mistrzostw Polski.
Patryk Mauer - piłka ręczna

Patryk Mauer - piłka ręczna

– Gracz Miesiąca Lutego 2018 PGNiG Superligi,
– Graczem Miesiąca Listopada 2017
– nagroda Gladiatora – Odkrycie Sezonu 2017/2018
– drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji najlepszych strzelców Superligi (182 bramki)
– razem z drużyną KPR Gwardii Opole 4 miejsce w Pucharze Polski, oraz 4 miejsce w PGNiG
Superlidze, 2 runda eliminacji w Pucharze EHF (European Handball Federation)
Z ogólnych osiągnięć:
– uczestnictwo MŚ U19 w Rosji w 2015r.,
– uczestnictwo w ME U18 w Chorwacji w 2016r. ( trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców turnieju),
– uczestnictwo MŚ U19 w Gruzji w 2017r.,
– uczestnictwo ME U20 na Słowenii w 2018r.
Jacek Chochorowski - lekkoatletyka

Jacek Chochorowski - lekkoatletyka

– członek kadry narodowej, Reprezentant Polski,
– Brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w wielobojach Suwałki 2018 r,
– Złoty medal mistrzostw Polski młodzieżowców (U23) w wielobojach Suwałki 2018 r, – srebrny medal
AMP w skoku w dal w klasyfikacji generalnej Lublin 2018 r,
– Srebrny medal AMP w skoku w dal klasyfikacja szkół technicznych Lublin 2018 r,
– Srebrny medal sztafeta 4×100 m AMP,
– Brązowy medal mistrzostw Polski AZS w biegu na 110 m przez płotki.
Bartosz Dobranowski - judo

Bartosz Dobranowski - judo

– W minionym roku: Złoty i brązowy medal na Pucharze Polski Seniorów, Brązowy medal na
drużynowych mistrzostwach Polski Seniorów,
– Brązowy w ogólnej i złoty medal w typach uczelni technicznych na AMP 2018,
– Reprezentant kraju na turniejach rangi pucharu świata,
– wielokrotny medalista MP, wieloletni członek kadry Narodowej i reprezentant na imprezach
międzynarodowych, zawodnik KJ AZS Opole.
Damian Orębski – koszykówka

Damian Orębski – koszykówka

– Brązowy medal kadr wojewódzkich OOM,
– 4 miejsce w mistrzostwach polski do lat 18,
– 8 miejsce w mistrzostwach polski do lat 20.
Marta Gęsikowska – judo

Marta Gęsikowska – judo

– Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo – 5 miejsce,
– MP juniorów – 5 miejsce,
– MP seniorów – 7 miejsce,
– Międzynarodowy Puchar Polski juniorów – 3 miejsce,
– Puchar Polski seniorów 3 miejsce.
Sebastian Hydzik - short track

Sebastian Hydzik - short track

– Zawodnik sekcji short track KU AZS Politechniki Opolskiej,

Osiągnięcia w 2018 r:
– Wicemistrz Mistrzostw Polski Seniorów w sztafecie 2018,
– Młodzieżowy Wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej 2018,
– Brązowy medalista Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w klasyfikacji generalnej – finał sezonu
(2018),
– Wicemistrz w sztafecie Nenehatun Kupasi Erzurum, Turcja (2018).
W całej karierze:
– Reprezentant Politechniki Opolskiej na Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach,
– Dwukrotny Wicemistrz Mistrzostw Polski Seniorów w sztafecie,
– Dwukrotny Młodzieżowy Wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej,
– Dwukrotny brązowy medalista Ogólnopolskich Zawodów Rankingowe w klasyfikacji generalnej – finał
sezonu.

Julia Wocka – karate

Julia Wocka – karate

– 3 m. w kata indywidualnym kobiet oraz 1 m. w kata drużynowym kobiet na Akademickich
Mistrzostwach Polski Wrocław, 18-19.05.2018 r,
– 2 m. w kumite indywidualnym kobiet U-21, -61 kg na Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim,
juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. Suchy Las 22.04.2018 r,
– udział w Mistrzostwach Europy 30th Anniversary European Shotokan Karate-Do Association
Championship. Crawley, England November 28/29.2015r,
– 3 m. w kumite female U21 +60 kg oraz 2 m. w kata team female U21 na Karate Grand Prix Ostrava,
04.11.2017 r. Ostrava, Czech Republic,
-3 m. w Kata Individual female U21 oraz 1 m. w Kata Team female Seniors na Polish Open XI
International Karate Grand Prix, 13.10.2017 r. Bielsko-Biała,
-3 m. w Kata Indywidualnym Seniorek na XXXVIII Mistrzostwach Polski Seniorów Karate WKF
10.03.2018 r. Lębork.
Jacek Chochorowski, Błażej Sobczak, Hubert Olczyk, Paweł Basałygo, sztafeta 4x100 m

Jacek Chochorowski, Błażej Sobczak, Hubert Olczyk, Paweł Basałygo, sztafeta 4x100 m

– III miejsce na AMP w Lekkiej Atletyce w generalnej klasyfikacji indywidualnej 2018 r.