AZS Opole | Premier League Karate 1 Seria A Okinawa 24-26.11.2017
4278
post-template-default,single,single-post,postid-4278,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Premier League Karate 1 Seria A Okinawa 24-26.11.2017

Nasza studentka Natalia Szponder właśnie wróciła z prestiżowego turnieju Karate WKF w Okinawie, Japonii.

fot. Natalia Szponder (zdjęcie: archiwum własne NS)

W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników kategorii seniorskiej. W kategorii Natalii (kumite -55kg kobiet) uczestniczyło 46 rywalek. Pierwszą walkę stoczyła z Chinką wygrywając 2:1, drugą natomiast przegrała 3:2 z reprezentantką Jordanii. Co o swoich walkach mówi sama Zawodniczka?

Walki oceniam na dosyć dobre, choć trochę zabrakło spokoju i szczęścia. W drugiej rundzie to ja prowadziłam 2:0 , a w ostatnich sekundach przeciwniczka uderzyła mnie techniką nożną, która nie powinna była być zaliczona. Niestety sędziowie poparli jej akcje i otrzymała 3 punkty. Mam bardzo duży niedosyt i nawet do teraz nie pogodziłam się z tą przegraną. Zwycięstwo dałoby mi wejście do pierwszej TOP 50 na świecie, a kończę sezon niestety na 57 miejscu. – komentuje Natalia, z nieukrywaną nutą rozczarowania w głosie.

Natalko, każdy sportowiec wie, że sędziowie bywają różni. Koniec końców, są tylko ludźmi. Szkoda, że nie zachowali się regulaminowo. Mimo wszystko, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i dalej będziemy Cię dopingować w Twojej karierze!

Zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć z tej przepięknej wyprawy do Japonii. Jeśli chcecie, Natalia na pewno pokaże Wam ich więcej.