AZS Opole | Rekord Polski Magdaleny Zych na zawodach w Sofii
4276
post-template-default,single,single-post,postid-4276,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Rekord Polski Magdaleny Zych na zawodach w Sofii

Podczas odbywających się w stolicy Bułgarii Międzynarodowych Zawodach „Danubia Cup” w short-tracku nasi zawodnicy odnieśli spektakularne wyniki. Wiadomością dnia jest na pewno podwójny Rekord Polski Magdaleny Zych (JUN C). Nasza zawodniczka przejechała 500m tak szybko, że udało się jej dwa razy pobić poprzedni 3-letni rekord Polski uzyskując czas 46.633 s. W finale tego dystansu Magda wywalczyła brązowy medal po zaciętej walce do ostatnich metrów. W piątek 24 listopada na 1500 m Magda była 5, a aktualnie zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Rekordy zadedykowała swojemu Tacie (Przemysławowi Zychowi), który w sobotę 25 listopada obchodzi urodziny. W Sofii znów nie ma sobie równych Mateusz Krzemiński. Nikt nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Naszego zawodnika. Wygrywał On każdy bieg z ogromnym zapasem. W piątek triumfował na dystansie 1500 m, a w sobotę wykręcił najszybszy czas dnia na 500 m – 42.943 s, dzięki czemu zdobył drugi złoty medal dla Polski na dystansie 500 m. Tuż za Mateuszem w finale 500 m był kolejny z Polaków Jakub Bielecki. Mateusz razem z kolegami z Reprezentacji – Jakub Bielecki, Michał Niewiński wywalczył też trzecie złoto, tym razem w sztafecie na dystansie 2000m.

Od dzisiaj AZS Opole może się pochwalić najlepszymi wynikami w historii Naszej dyscypliny na 500 m. (wśród młodzików i młodziczek) – Mateusz Krzemiński 42.75sMagdalena Zych 46.633s. Gratulujemy naszym zawodnikom i trenerom Annie Łukanowej-Jakubowskiej i Łukaszowi Fabjańskiemu.