AZS Opole | Sekcja Kajakowa AZS-u Politechniki Opolskiej z 6 medalami Mistrzostw Polski
5159
post-template-default,single,single-post,postid-5159,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Sekcja Kajakowa AZS-u Politechniki Opolskiej z 6 medalami Mistrzostw Polski

Podczas Mistrzostw Polski w kajakarstwie rozgrywanych w Poznaniu 04-07.07.2018 r. opolskie kajakarki i kanadyjkarze wywalczyli po 3 medale. Panie zdobył 3 brązy, a panowie komplet, zaczynając od brązu poprzez srebro aż do złota.

Dawid Kuleta

Podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Poznaniu pierwsze po medal sięgnęły Panie w konkurencji kajakowych dwójek na 200 metrów, osada w składzie Natalia Cedrowska i Paulina Markiewicz zajęły w tym biegu trzecie miejsce. Ustępując tylko zwycięskiej osadzie w składzie Wiśniewska-Włodarczyk (CWZS Zawisza Bydgoszcz) i drugiej osadzie na mecie Heneczkowska-Puławska (KS Posnania Poznań).

Drugi z medali dla opolskiej ekipy wywalczyli kanadyjkarze w konkurencji kanadyjek czwórek na dystansie 1000 metrów w składzie Piotr Kuleta, Dawid Kuleta, Grzegorz Szpynda i Arsen Śliwiński. Ich łupem padło srebro, ustąpili tylko zwycięskiej osadzie Furtak-Nowaczyk-Paluch-Kostenski (KS AZS-AWF Poznań), a najniższy stopień podium zajęła czwórka w składzie Domański-Masłowski-Szprejda-Kukuła (KS AZS-AWF Poznań).

Kolejne dwa brązowe medale zdobyły kajakarki w kajakowej dwójce na dystansach 500 i 1000 metrów w składzie Karolina Markiewicz i Paulina Markiewicz.  Na 500 metrów zwyciężyła osada Puławska-Naja (KS AZS-AWF Gorzów Wlkp.), a drugie były panie Heneczkowska-Puławska (KS Posnania Poznań).

Na dystansie dwa razy dłuższym wygrały panie Iskrzycka-Paszek (AZS-AWF Katowice), które wyprzedziły drugą na mecie osadę w składzie Cyrulewska-Klatt (KS Energetyk Poznań).

Piąty medal, także brązowy dołożyli panowie w kanadyjkowej dwójce na 1000 metrów, Piotr Kuleta i Arsen Śliwiński. Ich bieg wygrała dwójka Barniak-Kamiński (OKSW Olsztyn), a drugie miejsce zajęła dwójka Łubniewski-Nowacki (KS Stomil Poznań). Opolskim kanadyjkarzom do srebra w tym biegu zabrakło zaledwie dwóch dziesiątych sekund.

Na zwieńczenie zawodów w Poznaniu w kanadyjkowej czwórce na 500 metrów Piotr Kuleta, Dawid Kuleta, Grzegorz Szpynda i Arsen Śliwiński wywalczyli złoto, tym samym stawiając kropkę na i oraz pokazując siłę opolskiego kajakarstwa. Drugi stopień podium przypadł osadzie Kaczor-Bródka-Cybula-Nowicki (KS Warta Poznań), a najniższy stopień zajęli zawodnicy Ratajczak-Kruk-Kudła-Maliszewski (KS Posnania Poznań).

Miło wrócić z trzema medalami Mistrzostw Polski. Złoto z czwórki na 500 metrów cieszy podwójnie, a to dlatego, że w tym roku rywalizacja w tej konkurencji była na bardzo wysokim poziomie. W czwórkach konkurentów również byli członkowie kadry narodowej i olimpijczycy, Tomasz Kaczor oraz Michał Kudła. Występ na Mistrzostwach Polski zapewnił mi i Arsenowi Śliwińskiemu powołanie do kadry narodowej w celu przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata, które rozgrywane będą w Montemor o Velho (Portugalia). O tym w jakich konkurencjach wystartujemy na tej imprezie zadecyduje trener kadry narodowej w trakcie obozu przygotowawczego – kwituje Piotr Kuleta.

Powołanie do kadry narodowej do tegorocznych Mistrzostw Świata w Portugali wywalczyła również Karolina Markiewicz. Natomiast na Akademicki Mistrzostwach Świata reprezentować opolskie kanadyjki będzie Mateusz Borgieł i Grzegorz Szpynda. Panowie swoje zawody rozegrają w węgierskim Szeged.

Dziękujemy Dawidowi za kolejną wspaniałą relację i naszym Zawodnikom za fantastyczne wyniki!