AZS Opole | Short track zmiata Europejską konkurencję
4778
post-template-default,single,single-post,postid-4778,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Short track zmiata Europejską konkurencję

Short-track’iści trenujący na KU AZS Politechnika Opolska w miniony weekend występowali na Mistrzostwach Europy Juniorów w łotewskim Ventsplis. Przepiękne zakończenie sezonu!

fot. Madzia Zych, Facebook.

Mateusz Krzemiński zdobywa tytuł Mistrza Europy na 1500 m (juniorzy kat. C). Jednak na tym trofeum się nie kończy. Kolejny złoty medal dla Mateusza na Pucharze Europy Juniorów został przyznany za zajęcie 1 miejsca na dystansie 500 i 1000 metrów! Zdolny Short-track’ista zostaje nowym Mistrzem Europy Młodzików 2018. Wygrywa jako jedyny w stawce wszystkie dystanse i zdobywa Puchar Europy w wieloboju.

W swoim finałowym biegu na 1500 metrów Kuba Bielecki (Juvenia Białystok) po upadku zajmuje pechowe 4 miejsce. Podobnie Madzia Zych w finale na 1500 metrów także zajęła 4 miejsce i także przydarzył się Jej na upadek (podobnie jak u Kuby).

Nasza dzielna Zawodniczka bardzo szybko się podniosła. Madzia Zych na dystansie 500 metrów zajęła 2 miejsce zostając tym samym wicemistrzynią Europy w Short tracku. Do Polski wraca z pięknym, srebrnym medalem. Warto dodać, że była najmłodszą uczestniczką w stawce. Upadek w jednym z biegów chyba tylko dodał Jej siły i odwagi, bo w kolejnym biegu (na 1000 metrów) ponownie została Wicemistrzynią Europy Juniorów. Kolejne podium dla Polski!

fot. Łukasz Fabjański, Facebook.

Patrycja Markiewicz (Juvenia Białystok) trenująca pod okiem dr Anny Lukanovej-Jakubowskiej podczas Mistrzostw zajęła drugie miejsce na 500 m. Kolejny swój start – na 1000 metrów – ukończyła z brązowym medalem. W sumie zdobywa dwa trofea w Pucharze Europy.

Kiedy Trenerzy – Anna Lukanowa-Jakubowska i Łukasz Fabjański (był obecny na Mistrzostwach) – myśleli, że już nic więcej ich nie zaskoczy, otrzymali od swoich podopiecznych kolejną niespodziankę. Reprezentacja Polski w składzie:

  • Madzia Zych
  • Wika Tkaczuk
  • Patrycja Markiewicz (Juvenia Białystok)
  • Topolska Gabriela

sięga po brązowy medal w sztafecie na 3000 m. III miejsce było wisienką na torcie tych Mistrzostw.

fot. Łukasz Fabjański, Facebook.

Ogromne gratulacje dla całej Ekipy! Czy tylko my mamy wrażenie, że Oni przy tym naprawdę świetnie się bawią? 😉