post-template-default,single,single-post,postid-4201,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

sPOrtowe podsumowanie tygodnia

W tym tygodniu naprawdę dużo się działo. Short track, koszykówka, siatkówka. KU AZS Politechnika Opolska ma się czym – kim! – pochwalić.

[SHORT TRACK]

Magdalena Warakomska zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Puchar Świata w Szanghaju przyniósł Jej naprawdę dużo szczęścia. Swoją życiową formę cały czas potwierdza.

W klasyfikacji generalnej PŚ zajęła 16 miejsce, a do półfinału zabrakło 0,12 sek. Czas jaki osiągnęła Nasza zawodniczka jest jednocześnie nowym rekordem Polski na tym dystansie – 1:30.263! – opowiada Łukasz Fabjański, trener młodzieżowej kadry short tracku.

Ale to nie jedyny Rekord Polski Magdy na tych zawodach. Sztafeta kobiet, w której Magda także brała udział, przejechała pierwszy raz dystans 3000 m. w czasie 4:14.793. Kolejny rekord na konto AZS Politechniki Opolskiej :). To ogromny sukces zawodników, ale także w ogromnej mierze trenerów, za co dziękujemy całemu sztabowi wraz z dr Anną Lukanovą-Jakubowską na czele.

W karierze nie była jeszcze nigdy tak wysoko. Na Igrzyskach Olimpijskich zobaczymy Magdę na dwóch dystansach: 500 i 1000 metrów.

[KOSZYKÓWKA]

II mecz z trenerem Dominikiem Tomczykiem, II dogrywka – tym razem na własnej hali.

Krzysztof Chmielarz po raz kolejny doprowadził drużynę Weegree AZS Politechniki Opolskiej do zwycięstwa. Doprowadził znów do dogrywki (pierwszy raz w meczu z Jelenią Górą), dzięki czemu mieliśmy po 4 kwarcie 74:74. Pozostało mądrze rozegrać ostatnie 5 minut.

Niestety, nie należało to do najprostszych, gdyż w składzie brakowało wysokich na pozycji 4/5. Wojciech Barycz doznał kontuzji barku, więc z meczu był wyłączony całkowicie. Jarosław Bartkowiak zszedł w 4 kwarcie za 5 pięć fauli, a zaraz po Nim kapitan drużyny, Adam Cichoń. Najlepiej punktującym był Wojciech Leszczyński (19), a zaraz po Nim Grzegorz Zadęcki (17).

Dogrywka opierała się na graczach obwodowych, gdzie najwyższym zawodnikiem był Zadęcki, który na co dzień gra na pozycji 3 (silny skrzydłowy). Mądre decyzje trenera i wprowadzenie ich na boisko przez drużynę za zaskutkowały wynikiem końcowym 84:79. 500 kibiców odetchnęło z ulgą. Jesteśmy aktualnie na 5 miejscu w tabeli. Jeśli — przy dobrych wiatrach — wygramy kolejny mecz, możemy wskoczyć nawet na 2. pozycję.

Kolejny mecz w Opolu już za dwa tygodnie, tym razem na hali Politechniki Opolskiej (ul. Prószkowska 76/9a), o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkich kibiców po kolejną dawkę emocji!

[SIATKÓWKA]

Walka z faworytem do zaplecza Plus Ligii nie mogła być prosta. W spotkaniu 8. kolejki AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra zmierzyła się na wyjeździe z MCKiS Jaworzno przegrywając mecz 3:0.

Trudne zagrywki po stronie rywala, brak poprawnego odbioru z naszej strony przyniosły już na samym początku prowadzenie punktowe rywalom. Akademicy musieli się mocno spiąć i z mocą wejść w drugi set. Udawało im się to bardzo dobrze! Tomasz Ciach swoimi zagrywkami sprawił, że na tablicy wyników ukazała się 11-punktowa przewaga akademików (20:09)! Aż trudno uwierzyć, że i tego seta nie wygrali…

Mimo niekorzystnego rozstrzygnięcia spotkania warto wspomnieć, że sety nr 2 i 3 były bez wątpienia najlepszymi (obok 1. odsłony meczu z Kętami), rozegranymi podczas naszych wyjazdów. Cieszy fakt, że gra akademików wygląda coraz bardziej spójnie i skutecznie. Wciąż pozostaje jednak niedosyt, że lepsza jakość nie przekłada się na zdobycze punktowe w meczach, które rozgrywamy w halach naszych rywali. – komentuje media manager klubu, Mateusz Berlik.

Kolejny mecz odbędzie się już za tydzień, na hali PO przy ulicy Małopolskiej 22. Gospodarze z Opola będą przyjmować u siebie TS Volley Rybnik już o godzinie 16:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania!