AZS Opole | sPOrtowe Podsumowanie Tygodnia 2/2018
4550
post-template-default,single,single-post,postid-4550,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

sPOrtowe Podsumowanie Tygodnia 2/2018

W tym tygodniu działo się tyle, że nie wiemy od czego zacząć? Od pierwszego meczu Siatkarzy AZS PO, czy wielkiego zaskoczenia jakim był niedzielny mecz Koszykarzy? To może o IV Turnieju Dwójek Koszykarskich najpierw…

IN NOWOROCZNY TURNIEJ DWÓJEK KOSZYKARSKICH

Impreza o której huczało w mediach zakończyła się sukcesem. Organizatorzy zastanawiali się jak tego typu wydarzenie zostanie przyjęte w Opolu, gdyż w tym mieście Turniej odbywał się po raz pierwszy. Poprzednie edycje (trzy) odbywały się w Prudniku, gdzie okazywały się “strzałem” w dziesiątkę, dokładnie w jedenastkę, bo do tylu punktów grają pary.

Impreza udała się zaskakująco dobrze. Odbiór był zdecydowanie pozytywny. Mecze rozpoczęły się o godzinie 9:10. Gwar na hali, muzyka oraz oklaski kibiców przeplatały się wciąż z uderzeniami piłki o parkiet i tablicę kosza. Cała sala kibiców świetnie się bawiła. W kategorii OPEN Mężczyzn wystąpiło 15 drużyn, w OPEN Kobiet 3 drużyny, w U16 Mężczyzn 1 drużyna, w U13 Mężczyzn 1 drużyna, a w U13 Kobiet 3 drużyny. W sumie rozegrano 45 meczów grupowych, 19 meczów półfinałowych oraz 2 duże finały, w których walczono o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Więcej o przebiegu turnieju można przeczytać na stronie wydarzenia lub w relacji, którą napisaliśmy w osobnym artykule 🙂

KOSZYKÓWKA

Podczas meczu z AZS Częstochowa – który na wyjeździe był przegrany – kibiców spotkała fantastyczna niespodzianka. Patryk Wilk #7 wszedł na boisko i w bardzo krótkim czasie wrzucił rywalom do kosza 3 celne trójki!

Pierwsza kwarta była przeplatanką wzlotów i upadków. Przez wzloty rozumiemy dużą przewagę punktową naszych zawodników, która chwilami niebezpiecznie malała z 12 punktów do 5. Już w pierwszej kwarcie Trener Dominik Tomczyk zdecydował się na wzięcie czasu, po wykorzystaniu którego na boisko wszedł Patryk Wilk właśnie. Pierwszą kwartę dzięki Jego trójkom wygraliśmy 10-ma punktami 🙂

Weegree AZS Politechnika Opolska – AZS Częstochowa
109:71
(31:21, 27:16, 26:17, 25:17)

Najwyżej punktującym strzelcem meczu była jak zwykle Wojciech Barycz. Czy ktoś w końcu zabierze temu Panu tytuł strzelca meczu?!

Wojciech Barycz #21 – 22(4), Patryk Wilk #7 – 16(3), Jarek Pawłowski #13 – 14 (5 zbiórek), Jarosław Bartkowiak #5 – 14 (4 zbiórki), Wojciech Leszczyński #10 – 10(8 zbiórek).

Po tym meczu utrzymujemy się na drugim miejscu tabeli, równając punkty ze Śląskiem Wrocław.

Więcej o środowym meczu naszych Koszykarzy można przeczytać na stronie internetowej TUTAJ.

Kolejny mecz odbywał się w niedzielę, 21.01.2018 r. Były to derby Opolszczyzny, tym razem na parkiecie rywala – MKS Otmuchów. Tym razem także zwycięstwo było po naszej stronie. Nie 17-stoma, a aż 38-ma punktami pokonaliśmy rywala z Opolszczyzny. Początek był dość wyrównany, jednak w drugiej połowie z każdą minutą Weegree AZS Politechnika Opolska powiększała przewagę nad Otmuchowem. Koniec końców, skończyło się pozytywnym wynikiem 62:100. Która to już z kolei setka?!

Weegree AZS Politechnika Opolska – MKS Otmuchów
62:100
(19:27, 20:17, 10:25, 13:31)

Przed Koszykarzami teraz najtrudniejsze zadanie… pokonać Górnik Trans.eu Wałbrzych… aż ciarki przechodzą po plecach! Tylko oni są przed nami w tabeli i jeśli ich pokonamy co najmniej 11 punktami, to zajmiemy w tabeli pierwsze miejsce! Zapowiedź meczu oczywiście na naszym Fanpage, jednak już teraz zdradzimy, że odbędzie się on w najbliższą sobotę.

SIATKÓWKA

Bezapelacyjnie był to najdłuższy mecz sezonu siatkarskiego. Było to w dużej mierze spowodowane ogromnym zamieszaniem w drugim secie, który po 30 minutowej przerwie na oglądanie wideo z meczu, wygrali gospodarze z Katowic.

Opolanie wygrali pierwszy i czwarty set. Tie-break zakończył się wynikiem 15:13 dla katowiczan. Tylko dwa punkty oddzieliły AZS Politechnikę Opolską Cementownia Odra SA od zwycięstwa. Szkoda… jednak ten wynik mimo wszystko pokazuje, że jesteśmy mocnym rywalem i nie poddajemy się do samego końca.

Dosyć pechowy tydzień mieli nasi Siatkarze. Sobotni mecz z MKS Będzin II niestety, zakończył się porażką. Dodatkowym ciosem jest fakt, że drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ligowej, a poprzedni mecz udało się naszym akademikom wygrać.

MKS Będzin II – AZS Politechnika Opolska 3:0
(25:21; 25:15; 25:22)

Drużyna z Będzina od samego początku prowadziła grę. Ten mecz Siatkarze AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra S.A. przegrali do zera… Być może to konsekwencja zmęczenia. Codzienne treningi, mecz środowy (z resztą, oba na wyjeździe), a także sesja zimowa dają się we znaki. Na nieszczęście kolejny mecz, z MKS Andrychów, także odbywa się na wyjeździe. Będą potrzebni kibice!

To już wszystko na dziś – życzymy Wam udanego Balu Sportowca Politechniki Opolskiej! 🙂