AZS Opole | sPOrtowe Podsumowanie Tygodnia 7/2018
4743
post-template-default,single,single-post,postid-4743,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

sPOrtowe Podsumowanie Tygodnia 7/2018

Siatkarze są już po ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Koszykarze po pierwszym meczu play off’ów. A w karate kolejne międzynarodowe sukcesy!

SIATKÓWKA

Ostatni mecz sezonu zasadniczego Siatkarzy AZS Politechniki Opolskiej za zawodnikami. Niestety, rozgrywane w sobotę derby z ZAKSA Strzelce Opolskie przegrali, kończąc ten etap na 10. miejscu w tabeli. Pierwsze trzy sety to była naprawdę dobra walka w wykonaniu naszych Akademików. Tym bardziej, że pierwszy set rozpoczął się na korzyść Opolan 6:1. Można powiedzieć, że zabrakło trochę szczęścia…

Teraz czekają ich PLAY OUT’y. Pierwsza runda z MKS Będzin II odbędzie się w Opolu.

AZS Politechnika Opolska 1:3 ZAKSA Strzelce Opolskie

(26:24; 25:27; 25:19; 25:12)

Zapraszamy do relacji z meczu, która znajduje się na stronie www Siatkarzy. Tam też zaproszenie na kolejne mecze, które odbędą się tuż po Świętach Wielkanocnych, 7 i 8 kwietnia 2018.

KOSZYKÓWKA

Mecz rozpoczął się małą niespodzianką – Wojciech Barycz oraz Wojciech Leszczyński otrzymali nagrody wyróżniające Ich grę w grupie D. Obydwaj zawodnicy otrzymali statuetki za dostanie się do pierwszej piątki najlepszych zawodników sezonu zasadniczego. To już druga z kolei nagroda dla Wojciecha Leszczyńskiego. Ilość punktów jaką otrzymał, była równa punktom MVP sezonu zasadniczego – nie otrzymał jej tylko dlatego, że drużyna Rafała Glapińskiego (Górnik Trans.eu Wałbrzych) zajęła wyższe miejsce w tabeli. Serdecznie gratulujemy!

Pierwszy mecz Play off’ów już za nami. Koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska w minioną sobotę pokonali w Okrąglaku WKK Wrocław – chociaż w IV kwarcie powiało grozą! Wrocławianie rozrzucili się trójkami, zmniejszając drastycznie prowadzenie do kilkunastu punktów 😉 Rotacja na ławce była bardzo duża, każdy zawodnik PO dołożył swoją cegiełkę do tego zwycięstwa.

Aby przejść dalej, opolanie muszą wygrać jeszcze jeden mecz z WKK Wrocław. Kolejny, odbędzie się także w sobotę, tym razem we Wrocławiu. Będziemy mocno trzymać kciuki! Kogo nie było na meczu, niech czyta relację, która znajduje się na oficjalnej stronie www Koszykarzy. Zapraszamy także do fotorelacji z meczu, robionej niezmiennie przez Grzegorza Cholewę, Nasz Opolski Basket.

KARATE

Premier League Karate1 Rotterdam ??

Nasza studentka, Natalia Szponder, startowała w kolejnym turnieju rankingowym Karate Olimpijskiego gdzie spisała się całkiem nieźle. Pierwszą rundę wygrała 2:1 z zawodniczką z Iranu- aktualną Mistrzynią Świata U21, następną przeszła wynikiem 3:1 z Hiszpańską, w trzeciej rundzie uległa Francuzce 3:0, walka mogłaby skończyć się innym wynikiem gdyby nie mały incydent na początku gdzie sędzia pokazując punkt dla Natalii wraz zmienił swoją decyzję pokazując przeciwnie. Taka sytuacja w ogóle nie powinna się wydarzyć.

Pomimo tego, start zaliczamy do udanych, kolejne punkty do światowego rankingu zdobyte. Następny cykl K1 odbędzie się w Rabacie (Maroko) gdzie nasza studentka się wybiera już za 3 tygodnie.