AZS Opole | sPOrtowe podsumowanie tygodnia
3953
post-template-default,single,single-post,postid-3953,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

sPOrtowe podsumowanie tygodnia

Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskie wygrali po raz pierwszy mecz u siebie, na hali przy ul. Prószkowskiej. Pokonali Muszkieterów Nowa Sól 101:61, plasując się tym samym na 2 miejscu w tabeli po 4 kolejce grupy D.

 

Zdjęcie: Grzegorz Cholewa

Weegree AZS Politechnika Opolska 101:61 Muszkieterowie Nowa Sól

Najwięcej punktów rzucili Wojciech Barycz oraz Kosma Kołcz – po 15 punktów. Definitywnie był to ich dobry dzień. Cała drużyna popisała się świetną grą. Widać było współpracę, która skutkowała punktami i dobrą obroną pod koszem. Kolejni zawodnicy, którzy nie zeszli poniżej 10 punktów to Basiński (13 pkt), Leszczyński (11 pkt), Pawłowski oraz Cichoń (po 10 pkt).

Obszerna relacja Piotra Jankowskiego szerzej komentuje cały mecz. Zapraszamy do ciekawej lektury i bonusowego filmiku!

 
Kosma Kołcz w jednej z akcji w ataku, Zdjęcie: Grzegorz Cholewa

 

Trójka zawodników AZS Politechniki Opolskiej reprezentowała Polskę w eliminacjach do Pucharu Europy w short tracku w Benatkach nad Jizerou – Mateusz Krzemiński, Magdalena Zych i Oliwia Szeler. Krzemiński zdominuje Puchar Europy?

Zdjęcie: Łukasz Fabjański

Mateusz Krzemiński i Magdalena Zych (trenujący także pod okiem trenerki kadry, Anny Łukanovej-Jakubowskiej) oboje wrócili z medalami. Oliwia Szeler dla której był to debiut w Reprezentacyjnym trykocie zajęła 14 miejsce na 500 m, odpadając dopiero w ćwierćfinale.
Mateusz Krzemiński był bezkonkurencyjny i wygrał każdy biegu podczas zawodów.
Nie pamiętam takiej dominacji zawodnika podczas kwalifikacji do Pucharu Europy. Wygrał dystans 500, 1000 i 1500 m. W klasyfikacji generalnej zajął oczywiście 1 miejsce. Jeśli potrzyma taką formę do kwietnia, będzie drugi raz w karierze cieszył się z Pucharu Europy juniorów. – komentuje Łukasz Fabiański, trener juniorów short tracku Politechniki Opolskiej.

Zdjęcie: Łukasz Fabjański
Magda Zych wygrała w wielkim stylu na dystansie 500 m. Na 1500 była 4, a na 1000 m po upadku była 8. Gdyby nie pechowy przejazd na ostatnim dystansie – złoty medal byłby tylko formalnością. Ostatecznie zajęła drugie miejsce i wraca ze srebrem do Opola. Warto wspomnieć, że Nasza reprezentantka startuje w eliminacjach do Pucharu Europy z zawodniczkami starszymi od siebie. Nie przeszkadza jej to w wygrywaniu!

 

Siatkarze AZS Politechniki Opolskiej Cementowania Odra S.A. po zaciętej walce z UMKS-em Kęczanin Kęty przegrali 3:0

Początki zapowiadały się bardzo obiecująco. Spora przewaga akademików z Opola napawała nadzieją na kolejny wygrany mecz. Jednak już w połowie pierwszego seta gospodarze dogonili siatkarzy z Opola i wygrali go 25:23. Kolejne błędy w ataku, problemy z przyjęciem zagrywek, a także niedokładność w kontrach spowodowały, że kolejne dwa sety oddane zostały w ręce UMKS-u.

Więcej o meczu można się dowiedzieć na stronie internetowej Siatkarzy. Tam też znajduje się informacja odnośnie kolejnego meczu, który znów odbędzie się w sobotę (21.10) o godzinie 17:00 na hali przy Małopolskiej 22. Walczyć będziemy z GKS-em Katowice.

Jak wiemy na własnej hali spotkania ligowe kończą się dla nas dużo korzystniej. Dlatego też wierzymy, że z Waszym wsparciem uda nam się zdobyć cenne punkty w starciu z drużyną z Katowic! – pisze media Manager zespołu, Mateusz Berlik.

Zdjęcie: Mateusz Berlik