AZS Opole | Sukces za sukcesem na AMP w Trójboju siłowym
5885
post-template-default,single,single-post,postid-5885,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Sukces za sukcesem na AMP w Trójboju siłowym

W miniony weekend odbyły się w Katowicach Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju siłowym klasycznym. Reprezentacja KU AZS Politechniki Opolskiej zdobyła wszystkie kolory podium.

Uniwersytet Śląski zorganizował w ubiegły weekend AMP w Trójboju siłowym klasycznym, podczas trwania których reprezentanci Politechniki Opolskiej udźwignęli kilka dobrych ciężarów. Przypomnijmy, że na trójbój składają się 3 konkurencje: przysiad, wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg.

Wielki sukces osiągnął Jacek Juszczyk, który zajął II miejsce w kat. do 105 kg. Wynik kilogramowy z wszystkich 3 konkurencji wyniósł 717,5 kg! W tej samej kategorii wagowej Jacek zajął I miejsce w typie Uczelni technicznych, a także II miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn. To naprawdę duży sukces!

Zawada Justyna otarła się o podium w klasyfikacji indywidualnej kobiet do 52 kg, w której to zajęła IV miejsce. W trzech konkurencjach osiągnęła wynik 250 kg.

Balewicz Tomasz uplasował się na VII miejsce w kategorii do 74 kg. Osiągnął wynik 537,5 kg. Ten wynik pozwolił Tomaszowi uzyskać także III lokatę w klasyfikacji Uczelni Technicznych w kat do 74 kg.

W zawodach brali udział także Kuleczko Przemysław (kat. do 83 kg, XXII miejsce) oraz Rzepiela Andrzej (kat. do 93 kg, XLV miejsce). Wyrazy uznania należą się także trenerowi – Jacek Wal z Imperium Siły wspierał na zawodach swoich zawodników. Dla wszystkich siłaczek i siłaczy ogromne gratulacje i brawa! Do zobaczenia na siłowni Politechniki Opolskiej 😉