AZS Opole | Wnętrze sportu
322
post-template-default,single,single-post,postid-322,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Wnętrze sportu

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem…”. Cytat z Drugiego listu do Tymoteusza był dla mnie motywacją do tytułu tego bloga. Co jeszcze? Sport. Co przychodzi Ci na myśl od razu po usłyszeniu tego słowa? Drużyny, zawodnicy, trenerzy, działacze, szkoleniowcy, piłka nożna, koszykówka, baseball, żużel, pływanie, lekkoatletyka, stadion czy hala? Nikogo raczej nie zdziwi taka odpowiedź, wszystko to bowiem sport od zewnątrz, namacalny, widoczny, dostrzegalny gołym okiem. Od takiej strony sport opisany w tysiącach książek i publikacji, opowiedziany przez całą masę autorów i trenerów. Tutaj to odpuścimy. Postaramy się pójść o krok dalej, wejść do środka i podjąć tematy tak niepopularne w dzisiejszych czasach, a więc tematy związane z duchowością w sporcie.

Sportowiec to nie maszyna, która zaprogramowana wykonuje nadane jej czynności, takie jak uderzanie piłki, czy rzucanie do kosza. Sportowiec to człowiek, a więc wszystko to, co widzimy napędzane jest tym, co mieści się w jego wnętrzu, w umyśle, w psychice… w duszy! Ważne elementy życia, odpowiednio dobrane, niczym puzzle tworzą świetny obraz sportowca. Motywacja, siła woli, nastawienie do porażek, dobre samopoczucie, nastawienie do przeciwnika, pracowitość, unikanie używek, wiara… Wszystko to i wiele więcej składa się na to, co widzimy na boisku czy hali, wszystko to szlifuje diament talentu otrzymany od Stwórcy i sprawia, że możemy podziwiać „lśniące kryształy” na arenach sportowych.

Zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób pokonać przeciwności, odnaleźć w sobie siłę i połączyć elementy układanki w jedną całość? Może nie masz już sił ciągle zmagać się z brakiem motywacji, lenistwem czy strachem przed porażką? Nie możesz wypić jednego piwa na urodzinach kolegi i zawsze kończysz na sześciu? A może nie potrafisz pogodzić się ze swoimi niedoskonałościami i przez to hamujesz swój własny rozwój?

„Wnętrze Sportu” to aspekt duchowości w sporcie. Wiary.

To o tym jak życie z Bogiem wpływa na sport, a życie sportowe na relację z Bogiem. Zmieniając wyniki na lepsze musisz zacząć od środka, od swojego wnętrza. W tym miejscu spróbujemy dostać się prosto do Twojego serca, by tam dokonać zmian na lepsze, co może zaowocować zmianami na tablicy wyników.

I spokojnie… w tym zabiegu nie potrzebny będzie skalpel 😉

Od stycznia planujemy rozpocząć „treningi duszy”, których dalszy wymiar będą miały też spotkania z ciekawymi ludźmi. Szczegóły niebawem.

Tymczasem na tym blogu spróbuję luźnymi tekstami zainteresować Cię duchowymi aspektami sportu. Do zobaczenia!

Damian Krawczykowski